הפורטל הממשלתי לילדים בבריטניה הוביל לאתר פורנו

הרבה פרצופים האדימו השבוע בממשלת בריטניה: פורטל ילדים שהוקם באתר ממשלתי ונועד לספק מידע על פעילות הממשלה, זכה לשם של אתר סקס שמיועד להומואים. רק אחרי פנייה מצד אמהות מופתעות – ירד הפורטל מהרשת וכעת מחפשים שם חדש שלא ישחית את ילדי בריטניה

אילוסטרציה (חדשות 2 ורויטרס)

עורכי אתר בשם Directgov, שמספק מידע על המגזר הציבורי בבריטניה, מצאו עצמם במבוכה לאחר שהתברר כי אחת היוזמות שמופיעות באתר על מנת להסביר לילדים קטנים כיצד ממשלת בריטניה פועלת, עלתה לרשת תחת אותו שם של אתר פורנו להומואים.

באתר הופיע עמוד שנקרא "העולם של באסטר", שהציע סביבה וירטואלית עם תמונה של כלב ידידותי שהסביר על שירותי הממשלה השונים ועל מדיניותה לצד תכנים מיוחדים עבור הורים ומורים. אך מי שחיפש את העולם של באסטר במנוע החיפוש, קיבל תוצאה של אתר הפורנו לגברים.

הטעות התגלתה לאחר שילד בן 6 שמע מחבריו על הפורטל המיוחד שמציע גם משחקים אטרקטיביים. כשאמו חיפשה את האתר, היא נדהמה למצוא את אתר הפורנו שנושא שם זהה לפורטל הממשלתי, ובו תכנים שאינם נכללים בתכנית הלימוד הבריטית.

האם המופתעת פנתה למנהלי האתר שהביעו צער על הטעות. מיד לאחר הפנייה החליטו המנהלים להסיר את הפורטל מהרשת עד שיחליטו על שם חדש. בנוסף הבטיחו האחראין שהפעם יוודאו שהאתר החדש יוביל אך ורק לאתר הילדים, כדי למנוע תקלות דומות בעתיד.