כך תזיזו חפצים בכוח המחשבה בלבד

חשבתם שטלקינזיס זה רק אחיזת עיניים? מסתבר שהעתיד כבר כאן. חברה אמריקנית פיתחה מתקן שמצליח לתרגם את גלי המוח לתנועה. לא מאמינים? צפו בעצמכם

החוש השישי: טכנולוגיה חדשה שפותחה לאחרונה מאפשרת לבני אדם להזיז חפצים בעזרת כוח המחשבה בלבד. אולי לא רחוק היום בו לא נצטרך כלל לקום מהכיסא בכדי לעבוד.

ברוק בולדווין, כתבת רשת CNN, בדקה את הפיתוח המהפכני וגילתה שגם היא יכולה להניע חפצים רק אם תתרכז מספיק, והכל לעיני המצלמות. הטכנולוגיה החדשה מושתתת על היכולת לתרגם את גלי מוח לתנועה, וכך נוצרת מערכת טלקניסיס שכבר מראה תוצאות מרשימות.

מאחורי הפיתוח עומדת חברה מעמק הסיליקון בשם 'נורוסקי'. מהנדסי החברה מנסים על ידי פיתוחים שונים לשבור את כל הגבולות המוכרים לנו, וטוענים כי לא רחוק היום בוא כל דבר שיעשה יופעל על ידי כוח המחשבה בלבד.

את הפיתוח הראשון של החברה משווקת חברת הצעצועים המפיצה אותו ברחבי ארצות הברית. במשחק שמופעל על ידי כוח המחשבה בלבד יש לשלוט על כדור קטן בזמן שהוא מונע בתוך צינור, ללא אפשרות לגעת בו.

רכב מופעל בכוח המחשבה

ברגע שהשחקן מאבד את הריכוז במהלך המשחק, הכדור נופל. דמיונם של אנשי 'נורוסקי' לא עצר שם, והם יצרו גם מכונית קטנה שנוסעת בזכות כוח המחשבה לבדו. נציגי 'נורוסקי' כבר נמצאים במגעים עם חברות הפקה כדי לפתח תכנית ריאלטי חדשה, שתכניס, אולי, קצת מחשבה לריאלטי.

אך המהנדסים של החברה חולמים על מערכת טלקינסיס אף מתקדמת יותר שעשויה להציל את חייהם של נהגים שמאבדים את ריכוז על הכביש. "הרכב יכול לזהות את זה ולעשות משהו כמו - להדליק את הרדיו או להפעיל אות אזהרה, להזהיר אותך ולגרום לך לעצור בצד ולשתות קפה", הם מסבירים.