גולשי יוטיוב מראיינים את אובמה

אתר הסרטונים YouTube פתח ערוץ מיוחד בו הנשיא אובמה ענה לשאלות הגולשים. מאות שאלות נאספו, אלפי גולשים הצביעו ובחרו בשאלות הטובות ביותר והנשיא - התייצב וענה. אובמה אומנם מקוון, אבל לא מאוד מגוון ורוב תשובותיו היו צפויות. רק בנושא הסביבה אובמה אמר שהוא בספק אם יצליח להתמודד עם הנושא ברצינות

נשיא ארצות הברית ברק אובמה ידוע בכך שהוא אוהב "לרדת אל העם". הערב הוא ערך "מפגש" עם גולשי הרשת והשיב לשאלות הציבור באמצעות אתר הסרטונים YouTube. יותר מ-11 אלף שאלות הופנו לנשיא, מתוכן נבחרו השאלות שקיבלו את מירב קולות גולשי האתר שהצביעו לשאלות הטובות ביותר מראש.

השאלות בנושא מדיניות החוץ של ארצות הברית לא קיבלו תשובות מפתיעות או מחדשות: אובמה אמר שהמלחמה בטרור נערכת בכל החזיתות והדגיש כי ארגון אל קאעידה הוא המטרה של הלחימה הזו. לדבריו, הממשל שלו נכון להתעמת עם אל קאעידה עם רעיונות חדשים. אמר ולא פירט.

אובמה אמר גם כי ינסה להביא לסופו של המשבר בדרפור. הוא האשים את הפוליטיקה בעיכובים שמונעים בינתיים את סגירת מחנה המעצר האמריקני במפרץ גוואנטנמו שבקובה. הנשיא, שהבטיח לסגור את מחנה המעצר בשנה הראשונה לכהונה שלו, אמר כי "יש התנגדות פוליטית נחרצת לנושא ובכנות אגיד שכלום לא מניע את ההתנגדות מלבד הפוליטיקה עצמה".

קבוצת סטודנטים שאלה את הנשיא האמריקני אם הוא מתכוון להחליף את מקורות האנרגיה של ארה"ב, כתשובה לשאלה הזו אובמה הביע ספק בכך שארצות הברית בכלל תספיק להתמודד עם בעיית האקלים בצורה רצינית.