"חולת סרטן" הונתה חברים בפייסבוק

דינה ליאונה מארה"ב עומדת לדין באשמת גניבת עשרות אלפי דולרים, לאחר שהתחזתה לחולת סרטן והונתה את חבריה בפייסבוק. ליאונה גילחה את ראשה וסיפרה למכריה ואף לבתה כי נותרו לה חצי שנה לחיות

סטאטוס: רמאית (baltimor)

לחדש קשרים עם חבריה מהתיכון. אבל בעוד רובנו רק רוצים לבדוק מה חדש עם המכרים הישנים - לדינה הייתה תכנית אחרת לגמרי.

על פי כתב האישום שהוגש נגדה בגין גניבה, ניצלה דינה את הרשת החברתית כדי להונות את חבריה מהעבר - לאחר ששיקרה וסיפרה כי היא גוססת מסרטן הקיבה. לטענת התביעה, הנאשמת בת ה-37 ביקשה מהחברים, איתם יצרה קשר אחרי שנים ארוכות רק כדי לנצלם, לממן את הטיפולים שעשויים להאריך את חייה.

דינה אף גילחה את שיער ראשה ואמרה למכריה בפייסבוק וגם לבתה הצעירה כי נותרו לה שישה חודשים בלבד לחיות. החברים ההמומים התגייסו במהרה, פתחו את הארנק והציעו ל"חולה המסכנה" את עזרתם.

בעוד חלק שילמו עשרות אלפי דולרים עבור הטיפולים, אחרים מימנו את משאלותיה האחרונות של דינה. אחת המתלוננות סיפרה כי היא וחבריה שילמו על נסיעה של דינה ומשפחתה לדיסנילנד, לאור בקשתה.

עם הזמן החלו מכריה של דינה לחשוד, לאחר שזו לא ידעה לענות על שאלות בסיסיות בנוגע למחלתה. הם פנו למשטרה שגילתה בחקירתה כי לא היו דברים מעולם. "אין הוכחות לכך שהיא קיבלה טיפולים נגד סרטן או אפילו לקחה תרופות" סיפר התובע. עוד התברר כי "הגוססת" הייתה מעורבת בהונאה בעבר ונהגה לזייף המחאות. 

רוצים לקבל עדכונים בפייסבוק מחדשות 2?