טרנד גברי חדש: ניתוח להקטנת החזה

על פי מחקר חדש שנערך על-ידי אגודת המנתחים הפלסטיים בבריטניה, מספר הגברים שעוברים ניתוח להקטנת חזה הולך וגדל - יותר מכל ניתוח אסתטי אחר. המנתחים שממליצים פשוט לעשות ספורט במקום ניתוח מאשימים את ירחוני האופנה

גם גברים רוצים ניתוח פלסטי?אילוסטרציה (חדשות 2)

הנשים מגדילות והגברים מקטינים: טיפול האסתטי שהולך ונהייה יותר ויותר פופולרי בקרב הגברים הוא ניתוח פלסטי - להקטנת חזה. על פי מחקר בריטי, זו השנה השנייה ברציפות ששיעור הגברים שבוחרים לעבור את הניתוח גדול בהרבה מהעלייה במספר הנשים שבוחרות לעבור ניתוחים אסטטיים -מכל סוג שהוא.

בשנת 2008 נערכו בבריטניה 323 ניתוחים להקטנת חזה לגברים. בשנה שלאחריה, כבר 581 גברים ניגשו לניתוח - עלייה של 80%. לטענת אחד המנתחים מדובר בטרנד שמוכתב על ידי ירחוני אופנה לגברים. לדבריו, תעשיית הניתוחים הפלסטיים ניצלה מהמשבר הכלכלי שעבר העולם וכלל לא הורגש המיתון במספר הניתוחים. למעשה, המספר רק עלה בשנה האחרונה.

המומחים ממליצים: פתחו שרירים

למרות הצמיחה העצומה בתחום הניתוחים הפלסטיים לגברים, עדיין הנשים שולטות בתחום. 9 מכל 10 האנשים שמתייצבים על שולחן הניתוחים הפלסטיים הן נשים. ניתוח להגדלת חזה הוא הנפוץ ביותר - גם בקרב גברים.

אבל המנתחים סבורים שההבדלים בין המינים על שולחן הניתוחים, הולכים ומצטמצמים. שני הניתוחים נוספים שנפוצים בקרב הגברים הם ניתוח לעיצוב האף "ריינופלסטי" ו"בלפרופלסטי", ניתוח למתיחת העור סביב העיניים.

המנתחים טוענים שהניתוח להקטנת חזה לגברים אינו מסובך. אבל בכל זאת ממליצים המומחים ברוב המקרים פשוט לשנות את אורך החיים של המטופל, לעודד אותו להפעיל את השרירים בחזה - ובכך להפוך את השומנים לשרירים.