מדען אמריקני: ייתכן כי חוצנים כבר חיים בכדור הארץ

סערה בקרב חובבי החייזרים - וגם באקדמיה: חוקר אמריקני מפורסם בתחום המדעים הכריז כי ייתכן שחייזרים חיים כבר ממש בתוכנו. "הם ממש מתחת לאף שלנו - או אפילו בתוכו", הוא אומר. למה הוא בדיוק מתכוון?

הוציא את הזכוכית מגדלת לחפש את החייזרים (AP)

חיידקים או חייזרים? בעשורים האחרונים עסוקים בני האדם באובססיביות בחיפוש אחר אות חיים מכוכב אחר. אחרי שחוקרים רבים סרקו את השמיים לאיתור גלי קול, בתקווה למצוא שביב של אינפורמציה שתעיד על קיומם של חיים מעבר לכדור הארץ, מערער היום חוקר מפורסם את הסגל המדעי בעולם וקובע - ייתכן שחוצנים כבר חיים בקרבנו.

הפיסיקאי פול דיוויס, זוכה בפרס אוניברסיטת אריזונה ומי שהתפרסם בזכות מאמריו האקדמיים בתחום המדעים, אמר היום כי קיים סיכוי שחיים מכוכב אחר התפתחו על כדור הארץ כבר מספר פעמים - מבלי שהיצור האנושי (כלומר אנחנו) יידע על כך.

חייזרים בתוך האף?

דיוויס הסביר כי חיים חוצניים יכלו להתקיים על הכדור במגוון של תצורות מחייה, אם כי לרוב כמיקרונים מיניאטורים. הפיסקאי שהימם את אנשי האקדמיה עם קביעתו אומר כי ייתכן היצורים שכולם מחפשים אחריהם נמצאים ממש מתחת לאפנו - ואפילו בתוכו.

למעשה, אומר הפיסקאי המדופלם כי מה שאנחנו רגילים לקרוא חיידקים - אלו יכולים במידה רבה להיות חיים מכוכב אחר - שפשוט התפתחו על כדור הארץ. עד עכשיו עוד לא נמצאה תשובה ברורה האם אכן החייזרים חיים לצידנו ודיוויס אף טוען שיהיה קשה מאוד להוכיח זאת. אבל הוא לפחות מעודד את מחפשי החוצנים המושבעים להוציא את הזכוכית מגדלת.