מחקר בריטי חדש מעניק הזדמנות נוספת לחולי סרטן הריאות

מחקר בריטי חדש מגלה כי חולים אשר אובחנו כסובלים מסרטן ריאות, יכולים להגדיל את סיכוים לחיות בחמש שנים שאחר כך. אם אתם שואלים איך? התשובה היא מאוד פשוטה - פשוט להפסיק לעשן מרגע הגילוי המוקדם

האם חולים מוכנים להיגמל? ארכיון (CNN)

האם לחולים בסרטן ריאות יש סיכוי נוסף לחיות? מחקר חדש שנערך בבריטניה מגלה כי חולים שאובחנו מוקדם עם סרטן ריאות, יוכלו להכפיל את סיכוים לחיות, במידה ויפסיקו לעשן ברגע בו גילו את המחלה.

עד כה, לא הצליחו להוכיח כל קשר בין הפסקת עישון של חולים שכבר לקו בסרטן ריאות, לבין הגדלת הסיכוי לשרוד את המחלה הקשה. אך כעת מחקר שנעשה בבריטניה קובע, כי לחולים ניתנת הזדמנות נוספת לקבוע את גורלם.

המחקר מגלה כי לבני אדם שחלו בסרטן ריאות והמשיכו לעשן קיימים בין 29% ל-33% לשרוד בחמש השנים שאחרי התפרצות המחלה. זאת לעומת החולים שהפסיקו לעשן, ולהם יש 63%-70% סיכוי להישאר בחיים. המחקר פורסם לאחרונה במגזין הרפואי הבריטי.

סרטן ריאות הוא אחד מסוגי הסרטן הקטלניים ביותר, והסיכויים להירפא ממנו הם לרוב קלושים. רק 7% מהחולים בסרטן ריאות שורדים את חמש השנים הראשונות לאחר גילוי המחלה, וזאת למרות ש-20% מהחולים מאובחנים יחסית בתחילת המחלה ומקבלים טיפול רפואי.