ארה"ב: התכתבות בטוויטר הובילה לרצח צעיר

בבית משפט בארצות הברית מתנהל בימים אלו משפט "רצח הטוויטר" הראשון. צעיר אמריקני שנרצח לפני חודש וחצי מחוץ לביתו איבד את חייו ככל הנראה בגלל התכתבות זועמת שהתרחשה ברשת הטוויטר. הנרצח והחשוד ברצח הקניטו ואיימו אחד על השני לאחר שרבו על ליבה של בחורה. כעת משמשים חילופי הדברים בינהם כעדות מרכזית בפרשה

האם דנסי נרצח בגלל הטוויטר? (רשת 'טוויטר')

מתברר שלרשת החברתית "טוויטר" קיימים עוד שימושים החורגים מיצירת קשר בין בני אדם. התכתבות אחת בין חברים שנעשתה מעל דפי המיקרו-בלוג, משמשת בימים אלו כעדות מרכזית במשפט רצח של צעיר אמריקני, שנורה למוות מחוץ לביתו.

הרקע למקרה הרצח שמכונה בארצות הברית "רצח טוויטר", הוא סכסוך בין שני צעירים בני 22 על ליבה של בחורה שהתרחש ברובו באינטרנט. קוואמי דנסי, שהיה סטודנט לסיעוד נורה בצווארו מחוץ לביתו בשכונת הארלם בניו יורק, ומת זמן קצר אחר כך.

החשוד המרכזי ברצח הוא חבר ילדותו, ג'מג בלייק, שנעצר יומיים לאחר המקרה למרות טענותיו החוזרות, כי הוא לא עמד מאחורי הירי. במהלך החקירה שעסקה ברצח הצעיר, התגלתה התכתבות בין דנסי לחשוד ברצח ברשת הטוויטר, שנתפסת כקריטית במהלך המשפט נגדו.

מסתבר כי במשך תקופה ארוכה הסתכסכו השניים לאחר שהתאהבו באותה בחורה, והחלו להקניט, להעליב וגם לאיים אחד על השני בצורת ציוצים בטוויטר. "אל תחשוב שאני לא אביא את הכתובת שלך תמורת כסף, תירגע", כתב דנסי לבלייק שעות ספורות לפני הרצח.

אמו של הנרצח עוד מתקשה להאמין כי לריב המקוון בין השניים היה קשר במות בנה. "זאת לא סיבה לרצוח מישהו, זה מטורף. אני לא מבינה מה הולך בטוויטר הזה", היא אמרה בעצב.

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

רוצים לקבל עדכונים בפייסבוק מחדשות 2?