צפו: "ג'יפ המאדים" של נאס"א

אמנם תכנית החלל האמריקנית סובלת מקיצוצים קשים ושיגור מאויש לחלל לא בוצע מזה שנים, אך המחקר לא נפסק. בנאס"א עורכים ניסויים ברכב חדש, שאמור להיות הכלי באמצעותו יעבירו ציוד ואספקה למשלחת מאוישת שתגיע – אולי – בעתיד לכוכב האדום. כך נראו הניסויים במטה נאס"א בארה"ב

סוכנות החלל האמריקנית (נאס"א) ביצעה ניסוי בכלי רכב חדש ופורץ דרך שמטרתו העתידית לחקור את שטח מאדים. בתמונות שמתפרסמות היום ניתן לראות את "הג'יפ" על הקרקע ובחלל, בניסויים שנועדו לבדוק את ביצועיו ביו שבו יישלח לכוכב האדום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר ברכב מעוגל, שמסתובב סביב צירו, יכולת שאמורה לסייע לו לשנע משא כבד למאדים. במקביל, נבדקה גם המערכת שאמורה להצניח אותו אל הכוכב ולהאיט אותו ממהירות על קולית בחלל למהירות נמוכה, כך שיגיע לכוכב המרוחק מבלי להיפגע.

הרכב בניסוי, השבוע (רויטרס)

"ביצענו מבחני סיבוב לכלי הרכב, ואנו מתכוונים לשלוח אותו להוואי כדי לבדוק את שווי המשקל ואת מערכות החשמל שלו. המטרה היא ליצור כלי רכב שיוכל להניע משאות על מאדים, ובעתיד, לשלוח אספקה לאסטרונאוטים שיוצבו עליו", אמר מנהל הפרויקט סטיב שרודר. "הרכב חייב להיות בטוח ומותאם לאטמוספירה של מאדים".

"התכנית עצמה מדגימה טכנולוגיות חדשות שנועדו לאפשר לנו להנחית חפצים כבדים על מאדים, אנחנו בוחנים מצנחים חדשים בגודל כפול מבעבר שמעולם לא טסו במהירות על-קולית ומסוגלים להנחית דברים במקומות גבוהים יותר בכוכב. בסופו של דבר, אנו סוללים את הדרך לעולם החקר האנושי", אמר שרודר.