הכירו את רובוקופ הדג: הגרסה היפנית

מהנדסי רובוטיקה מאוסאקה שביפן יצרו דג מכני שיסייע בהבנת מערכות החיים התת מיימיות. אחרי שש שנים של מחקר ופיתוח, הרובוט-דג ייצא למסע הארוך באוקייאנוס כדי לגלות לנו מה עושים שם במעמקים. אם הרובוט ייאכל על ידי דג גדול יותר, תוכתר המשימה בהצלחה - הצלחת הדג להטעות את "בני מינו"

זה מתנהג כמו דג ונראה כמו דג, אבל אפילו היפנים לא יעשו ממנו סושי: הכירו את הרובוט-דג.

עשרות מדענים מהאוניברסיטה הטכנולוגית של אוסאקה ביפן למדו במשך שנים את התנהגות הדגים הפראים, כדי ליצור את הדג הממוחשב שהושק אתמול בטקס חגיגי ורטוב.

"אחת המטרות המרכזיות שלנו בפיתוח הרובוט-דג היא עריכת מחקר שישפוך אור חדש על התפקיד האקולוגי של הדגים באוקיינוס", אמר פרופ' וואסיקה טומויוקי, מומחה להנדסה רובוטים באוניברסיטה.

כרגע הדג הבודד מסתובב לו חסר מעש באקוואריום, אבל בקרוב הוא ישוחרר לאוקיאנוס - שם המדענים והטכנאים היפנים מחכים למבחן האמיתי. "כשהרכבנו את הרובוט הזה רצינו לראות אם הוא ייאכל על ידי דג פראי", סיפר פרופ' טומויוקי באופטימיות. "אם כן, זו תהיה הצלחה. מבחינתנו הדבר יהיה אישור לכך שהצלחנו לחקות את הדבר האמיתי".

אם הניסוי יצליח המדענים מתכוונים להרכיב מצלמות וגלאים על הרובוט-דג וללמוד על האקלים התת מיימי מבלי להפריע לסביבה הטבעית של הדגים. במילים אחרות - בקרוב היפנים יבינו איך מרגיש סושי לפני שהוא מגיע לצלחת. רק שלא ינסו לאכול אותו.