כך נראית התשובה של גוגל לאייפון

ענקית האינטרנט מתרחבת לזירה הסלולרית והשיקה הערב לראשונה טלפון סלולרי. המכשיר החדש - Nexus one - מצויד במסך מגע גדול ומסוגל להריץ מספר אפליקציות בו זמנית. והמחיר? 530 דולר "בלבד". הגוגל-פון נמכר כרגע רק בארה"ב, אולם החברה מאפשרת שליחה שלו גם לאנגליה, סינגפור והונג קונג. הקהל הישראלי יצטרך לחכות

ראש בראש: תחת מעטה כבד של חשאיות, השיקה "גוגל" רשמית את הטלפון הסלולרי הראשון שלה - ה-Nexus One, שצפוי להתחרות באייפון של אפל.

חנות האינטרנט הסלולרית של החברה, המציעה כרגע את הדגם החדש, תציע גם טלפונים של יצרניות שונות, כאשר בחברה מציינים שגם הדרויד של מוטורולה יימכר שם.

לצפייה באתר של הטלפון החדש - לחצו כאן

בשלב זה ה-Nexus One נמכר במחיר של 530 דולר ללא מפעילה דרך האתר או ב-180 דולר עם שיוך למפעילת הסלולר האמריקנית Tmobile, כאשר בעתיד הקרוב מאוד יצטרפו לאתר מפעילות הסלולר האירופאית וודאפון וגם וריזון וויירלס האמריקנית.

כניסתה של גוגל ללא ספק מערערת את ערוצי המכירה הרגילים היום של מכשירים בחנויות הפיזיות, כאשר בחברה כבר עכשיו מצהירים שהם בוחנים טלפונים של יצרניות אחרות שיימכרו שם. בגוגל טוענים שהם לא מחליפים את ערוצי המכירה הרגילים, אלא מאפשרים ללקוח לקנות את הטלפון ללא שיוך למפעילה מסוימת.

הטלפון של גוגל נמכר כרגע לקהל האמריקני, אולם החברה מאפשרת שליחה שלו גם לאנגליה, סינגפור והונג קונג. הקהל הישראלי עדיין יצטרך לחכות בשביל לקנות את ה-Nexus One דרך גוגל, מכיוון שגישה אליו מישראל עדיין חסומה.

יכולות החומרה של ה-Nexus One כוללות מצלמת 5 מגה פיקסל, מסך מגע בגודל 7 אינץ', בלוטות' סטריאופוני, משקל של 130 גרם ועובי של 11.4 מ"מ. מערכת ההפעלה של המכשיר היא אנדרואיד בגרסה 2.1 הכוללת את תוכנת הניווט החינמית של החברה.