העולם אוהב מלחמות - גם על גבי מסך המחשב

עם כל הכבוד לסרט "אוואטר", להארי פוטר או ל"אן סינק", המשחק "צו השעה - לחימה מודרנית 2 " מוכר יותר, ובהרבה. יוצריו המרוצים רושמים לעצמם כבר הכנסות שיא של 310 מיליון דולר. "המשחק חושף את כוח השוק של משחקי הווידאו", אומרת המשווקת של הלהיט האלים

עם כל הכבוד לסרט תלת המימד "אווטאר" שהפך לשיחת עולם הבידור, גם בזירת משחקי הווידאו יש כדור לוהט - המשחק "צו השעה - לחימה מודרנית 2", שמאז שפרץ בחודש שעבר הוא לא מביט לאחור.

"זה אחד הדברים שהכי מעסיקים אותי", אומר מקס רודריגז, אחד ממיליוני השחקנים המכורים למשחק. רודריגז שיחק בכל אחת מסדרת משחקי "צו השעה", ששוויים מוערך בכמעט שלושה מיליארד דולר.

למרות המשבר הכלכלי הקשה שפקד את ארה"ב בשנה האחרונה, המעריצים המושבעים לא חסכו כסף ורכשו 4.7 מיליון עותקים, כבר ביממה הראשונה שיצא לשוק. מה שסיפק לחברת "אינפיניטי וורד" הכנסות של 310 מיליון דולר. השחקנים מעידים כי הגרפיקה של המשחק מצוינת. "היא טובה פי עשר מהאחרים", אומר אחד השחקנים.

המשחק חושף את מימדי תעשיית משחקי הווידאו

יוצרי המשחק טוענים שזו ההשקה הגדולה ביותר בתעשיית משחקי הווידאו. "זה הראה לנו איזה פוטנציאל מסחרי יש למשחקים, כמה כוח שוק יש למשחקי הווידאו", הם אומרים. לדבריהם, המשחק מביס בקלות את הספר הנמכר ביותר מסדרת הארי פוטר, ואת הסרט הנמכר ביותר "האביר השחור". הוא אף עוקף ביותר מפי שלוש את המכירות של התקליטור הנמכר בכל הזמנים של להקת "אן סינק".

"בשנה שעברה חשבנו שאף אחד לא יצליח לנצח את GTA 4 אבל 'לחימה מודרנית' הצליחה לעשות זאת", אומרת דוברת משחקי "גמאסוטרה" שמשווקת את המשחק, "ימי הזוהר של משחקי הווידאו לא נגמרו, להיפך- הם רק מתחילים".

יוצרי המשחק מגשימים חלום - להם ולכם

אין ספק שהמשחק מצדיק את שמו "לוחמה מודרנית 2". העלילה עוסקת בהגנה על ארצות הברית מידי התקפות טרוריסטים. השחקנים נלחמים בקרבות בכמה חזיתות סביב העולם. "אני לא יודע אם יש לי את היכולת להיות איש צבא, אבל במשחק, אני יכול להיות איש צבא על המחשב", אומר רודריגז.

לשחקנים יש אולי חלומות להיות גיבורים, אבל חלומם של המפתחים בתעשיית הבידור - מתגשם, אפילו בימים בהם הכלכלה נמצאת בקשיים.