הרוסים ינסו למנוע פגיעת אסטרואיד בכדור הארץ

ראש הסוכנות הרוסית אנטולי פרמינוב הכריז כי בכוונת מדינתו לפעול למניעת פגיעה אפשרית של אסטרואיד בכדור הארץ בשנת 2036. על פי ההערכות של מדענים רוסים, לאחר פגיעת האסטרואיד יימחה מעל פני כדור הארץ שטח בגודל של צרפת. מדענים אמריקנים, לעומת זאת, טוענים שאין סיבה לחשוש. למי נאמין?

האם הרוסים יצליחו להציל את כדור הארץ? אילוסטרציה (חדשות 2)

האם כדור הארץ צפוי להינצל בזכות הרוסים? ראש סוכנות החלל הרוסית, אנטולי פרמינוב, הכריז כי בכוונת מדינתו לנסות ולמנוע פגיעה צפויה של האסטרואיד "אפופיס 999942" בכדור הארץ ביום ראשון, ה-13 באפריל, 2036 - כך מדווח הבוקר עיתון "הארץ".

על פי הערכות שונות של מדענים בעולם, בתאריך זה צפוי לפגוע בנו אסטרואיד גדול שיימחה מעל כדור הארץ שטח בגודלה של צרפת. את עוצמת הפגיעה צפויים להרגיש בכל העולם, ובין השאר גם בישראל.

גם אם תרחיש האימים הזה הוא די קלוש, ראש סוכנות החלל הרוסית נחוש למנוע את פגיעת האסטרואיד בכל מחיר. בראיון שהעניק פרמינוב לתחנת הרדיו "קול רוסיה", הוא אמר כי ראשי המועצה המדעית של הסוכנות הרוסית צפויים להתכנס לישיבה סגורה ולבחון מה ניתן לעשות.

מבטיחים לשמור על חוקי הפיזיקה

למרות דבריו של ראש סוכנות החלל הרוסית, מתברר שלא כולם חוששים מפגיעתו הצפויה של האסטרואיד. רק לפני שלושה חודשים הכריזה סוכנות החלל האמריקנית, נאס"א, כי סיכויי הפגיעה של האסטרואיד בכדור הארץ די קלושים - סיכוי של אחד ל-250 אלף.

האסטרואיד אפופיס, על שם אל הרשע והתוהו ובוהו המצרי אפפ, התגלה ביוני 2004 על-ידי שני אסטרונאוטים אמריקנים מאריזונה. לכל מי שתוהה מה התוכנית הרוסית להגנה מפני האסטרואיד, אנחנו יכולים לספר שהיא לא כוללת פיצוצים גרעיניים. "הכל ייעשה על פי חוקי הפיזיקה", הבטיח פרמינוב.