מי כותב בפייסבוק על מוות של חייל: "כל הכבוד"?

רשת הפייסבוק הפכה מזמן לבמה שבה מפרסמים גולשים דעות והערות בנושאים שונים, אך תגובה של גולש על הידיעה בדבר מותו הטרגי אתמול של החייל מור כהן ז"ל, הצליחה לעורר סערה. א' הגיב לדיווח על מות החייל בדף הפייסבוק של חדשות 2 באמירה המצמררת "כל הכבוד" - וגרר מתקפה רבתי מכל הכיוונים

מי מרוצה ממוות של חייל? צילום ארכיון (חדשות 2)

סערה גדולה התחוללה אמש ברשת בעקבות תגובת שנאה שפרסם גולש בדף הפייסבוק של חדשות 2 באינטרנט. לאחר פרסום הידיעה המדווחת על מותו הטרגי של רב"ט מור כהן ז"ל בתאונת אימונים ברמת הגולן, כתב אחד הגולשים את התגובה הפשוטה והמזעזעת - "כל הכבוד".

לאחר פרסום התגובה מעוררת המחלוקת, מיהרו להגיב עשרות גולשים נוספים שנדהמו מהפרסום שהעלה. "אחד אחר מהפלוגה יהרוס לו את הבית", כתב בתגובה אחד הגולשים. "הכבוד? שתישרף בגיהנום", כתב גולש נוסף.

הגולשים קראו לחסום את המשתמש

במהרה אף החלו לצוץ התבטאויות קיצוניות כמו "האמת של הערבים הישראלים נחשפת בפניכם", "מרזל - חזק ואמץ!!!" ותגובות גזעניות נוספות שלא זה המקום לפרטן.

קולות נוספים קראו לגולשים לדווח למנהלי האתר על התבטאותו של א', כדי שפעילותו באתר תיחסם לאלתר. בעקבות ההתבטאות הקיצונית הוסרה תגובתו של הגולש מהעמוד של חדשות 2, וייתכן שינקטו נגדו צעדים על ידי מנהלי רשת הפייסבוק.

אתמול בלילה הותר לפרסום כי רב"ט מור כהן ז"ל, חייל גולני, נהרג בתאונת אימונים שאירעה במהלך אימון בשטח בנוי ברמן הגולן. כהן ז"ל, בן 18 מעפולה, נפצע אנושות מפגיעת כדור שחדר דרך קיר בניין ופגע בראשו. הוא נפטר בדרכו לבית החולים.