חבשו את הכיפה - הנה בא חנוכה

סרטון חדש מציע אלטרניבה ראויה ל"מעוז צור" המסורתי ומשלב דמויות מצויירות שחלקן אפילו יהודיות. הסרטון מפרט את יתרונות החג לעומת חג המולד הנוצרי ומציע לכולם לחגוג את שמונת ימי החג בשירים ובריקודים. בין אם תבחרו לאמץ את השיר או לא - הרשו לנו לאחל לכם: חג חנוכה שמח!

באלפי בתים יהודיים ידליקו היום נר ראשון של חנוכה ויזמרו את שירי החג המוכרים והידועים. אך הרשו לנו להציע לכם שיר אלטרנטיבי שישפר את מצב הרוחש לכם במהלך ימי החג. קליפ קצר שרץ ברשת מציע אופציה לא פחות טובה מ"חנוכייה לי יש" ומשלב דמויות מצוירות של יהודים מרחבי העולם.

"יש כל כך הרבה שירים לחג המולד וכל כך מעט שירים לחנוכה", אומרת הדמות המצוירת בתחילת הסרטון ומוסיפה "אז החלטתי שננסה את זה למענכם: חבשו כיפה: הנה בא חנוכה".

בהמשך השיר מונה הזמר את יתרונותיו של חג החנוכה לעומת חג המולד: "במקום מתנות טיפשיות יש לנו שמונה לילות פרועים", מזמרת הדמות ומונה שורה של דמויות אמריקניות מוכרות שלוקחות חלק במנהגי החג, ואף משתייכות בחלקן לעם היהודי.

אחת הדוגמאות היא פול ניומן וגולדי הון, אשר שניהם נחשבים חצי יהודים "תערבבו את שניהם יחד - איזה יהודי נאה יוצא", הוא אומר. קשה לומר האם היתרונות שמציג הזמר משכנעים במיוחד מדוע כל כיף להיות יהודי - אך המנגינה של הפזמון החוזר, צפויה להדביק אתכם - נסו ותהנו.