מי הכי מוצלחים במחשבים?

פערים גדולים בין מרכז לפריפריה נחשפים ברשימה חדשה שמפרסם מעריב, ובה מדורגים התיכונים בארץ על פי הישגי תלמידיהם במחשבים. בעשירייה הפותחת ניתן למצוא ארבעה בתי ספר מרעננה ובראש הרשימה נמצא תיכון מהרצליה. ומה עם התיכונים הדתיים והערבים? נותרו הרחק מאחור

הכי מוצלחים - בהרצליה (חדשות 2)

השבוע גובשה במשרד החינוך רשימת בתי הספר המצטיינים בלימודי מחשבים, הכוללת את ציוני הבגרות של השנה האחרונה במדעי המחשב, שטרם פורסמו. הרשימה שהגיעה לידי עיתון מעריב, מראה באילו בתי ספר מרוכזים תלמידים בעלי יכולות גבוהות במיוחד בתחום.

מתוך עשרת המקומות הראשונים, שבעה מקומות שייכים לתיכונים בשרון. ארבעה תיכונים מרעננה נמצאים בעשירייה הפותחת (כפר בתיה, תיכון אביב, מטרו-ווסט ואוסטרובסקי) ובמקום הראשון נמצא תיכון "ראשונים" מהרצליה, שם הושג ממוצע של 96.2 בבחינה. ברשימה הכוללת 28 בתי ספר, יש רק בית ספר אחד מהמגזר הדתי, גם הוא מרעננה - תיכון אמי"ת כפר בתיה, אשר הגיע למקום השני ברשימה.

כפי שמציין מעריב, ברשימה ניתן למצוא פער משמעותי בין אזור השרון לבין הפריפריה. התיכון הדרומי ביותר המיוצג ברשימת המצטיינים הוא תיכון דה שליט ברחובות, שהגיע למקום ה-17. הרשימה גם לא מתרחקת צפונה יותר מחיפה ואליה נכנסו רק שני בתי ספר מהמגזר הערבי, שהגיעו רק לעשירייה השלישית.