דרוש: גבר שלא ראה אף פעם פורנו

מדענים קנדים ביקשו לערוך מחקר בהשתתפות זכרים שמעולם לא צפו בפורנוגרפיה - אך התקשו למצוא "צדיק אחד בסדום". במקום זאת הם חשפו את הרגלי הצריכה של הצעירים וגילו מתי ואיך נחשף הגבר הממוצע ל"תועבה"

איפה יש צדיק אחד בסדום? (jupiterimages)

חוקרים באוניברסיטת מונטריאול שבקנדה ביקשו להשוות בין עמדותיהם של גברים צעירים שלא צפו מעולם בפורנו לבין חבריהם ש"חוטאים" מדי פעם. תוך זמן קצר נתקלו המדענים בבעיה מהותית: אפס משתתפים.

"התחלנו לחפש אחרי גברים בשנות ה-20 שאינם צורכים פורנוגרפיה", משתף פרופסור סימון לואיס לג'ונסה. "אבל פשוט לא הצלחנו למצוא כאלה".

בעקבות חוסר ההיענות, החליטו המדענים לשנות כיוון ולבחון את ההרגלים של צרכני ה"תועבה" - כלומר של כל הנבדקים. פרופסור לג'ונסה מצא 20 סטודנטים הטרוסקסואלים נלהבים שהסכימו לשתף אותו בתחביב, וגילה כי הגיל הממוצע בו נחשפו לראשונה לפורנו היה 10.

חסרי בנות הזוג צופים פי 2 מחבריהם התפוסים

90% מהנשאלים ציינו כי הם פונים לאינטרנט על מנת לבוא על סיפוקם, בעוד היתר נשארו נאמנים לחנויות הווידאו. עוד התברר, ולא במפתיע, כי הרווקים שבחבורה נאלצים להסתפק במין וירטואלי בתדירות גבוהה יותר בהרבה מאלה שבמערכת זוגית.

בעוד הצעירים הבודדים דיווחו כי זמן הצפייה שלהם בפורנו עומד בממוצע על כ-40 דקות, שלוש פעמים בשבוע, התגאו חבריהם התפוסים: אנחנו עוסקים בזה רק 20 דקות בממוצע, 1.7 פעמים בשבוע.

פרופסור לג'ונסה הדגיש כי לצריכת התכנים הפורנוגרפיים לא הייתה כל השפעה שלילית על מיניותם של הנחקרים, או על יחסם לנשים. "ההתנהגות המינית של כולם הייתה רגילה לחלוטין", ציין החוקר.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סקר חדשות 2: האם את/ה מתכוון להתחסן נגד שפעת החזירים?