מטאור הדליק את שמי יוהנסבורג

בדרום אפריקה מנסים עכשיו למצוא את האבן מהחלל שהדליקה את השמים ביוהנסבורג. מיליוני מטאורים נכנסים לאטמוספירה של כדור הארץ בכל יום, את רובם אנחנו לא רואים כי הם קטנים מדי. האור העצום שמלווה את נפילתם הוא שריפת המטאור שטס במהירות לקרקע

אלפים מתושבי יוהנסבורג בדרום אפריקה דיווחו השבוע לרשויות על "משהו מוזר שבהק בשמים", ביום שבת שעבר. הרשויות בדקו את הדיווחים, ריכזו צילומים ממצלמות אבטחה ומצלמות קבועות אחרות וקבעו - מדובר במטאור שנחת בפרובינציית קאוטנג.

הפלניטריום העירוני ביקש מכל אזרח שצילם את האירוע להעביר אליו את התמונות. כמה סרטונים הועלו לאתר "יוטיוב", ובהם נראה הבהוב של אור בוהק המופיע בין העננים ומאיר לשנייה אחת את האזור כולו. "ראינו כדור אש ירוק עצום, הוא פשוט הופיע בשמים משום מקום" - אמר אחד מתושבי העיר למערכת החדשות הדרום אפריקנית "עד ראיה" .

"המטאור שייך למדינה"

עד ראיה נוסף סיפר: "חשבנו שמישהו צילם בעזרת פלאש - מין קו כתום בשמים, אחר כך ראינו משהו שנראה כמו פיצוץ - חשבנו שזו דינמיט". המטאור עצמו עדיין לא נמצא אבל הממשלה כבר מיהרה להודיע שהאבן מהחלל שייכת לרשויות ולא לאדם שיימצא אותה, גם אם המטאור נפל בשטח פרטי.

מיליוני מטאורים נכנסים לאטמוספירה של כדור הארץ בכל יום, את רובם אנחנו לא רואים כי הם קטנים מדי. האור העצום שמלווה את נפילתם הוא השריפה של המטאור שטס במהירות לקרקע.