מצלמת אבטחה תיעדה מטאור ענק בשמי ארה"ב

באוניברסיטת יוטה שבארצות הברית לא דמיינו שמצלמות האבטחה שכוונו לעבר שער הכניסה למתחם יתעדו מטאור ענק שחדר את האטמוספירה לעבר כדור הארץ. המטאור הענק ככל הנראה חלק ממטר המטאורים "לאוניד", נע במהירות של כ-150 אלף קילומטרים וגרם לבום על-קולי, לאחר שהאיר את שמי יוטה בליל אמש. כך זה נראה

מצלמות האבטחה של אוניברסיטת יוטה שבארה"ב קלטו אתמול הבזק אור חזק, שהתברר כמטאור שחדר לאטמוספירה של כדור הארץ במהירות גבוהה מאוד של כ-150 קמ"ש. "המטאור היה בערך בגודל של תנור אפייה", סיפרו בהתרגשות במצפה הכוכבים של סולט לייק סיטי.

המטאור הענק, שנצפה בגובה של כ-150 קילומטרים מעל פני האדמה וגרם לפיצוץ על-קולי, התפזר למרבה המזל באוויר ולא פגע בשלמותו בקרקע, מה שהיה יכול לגרום לנזקים רבים ואף לאבידות בנפש.

מדענים מאוניברסיטת יוטה אמרו כי המטאור הוא חלק ממטר המטאורים השנתי "לאוניד", שבעקבותיו יצאו אלפי אסטרונומים חובבים לצפות במחזה המרהיב.

דייב קידה, מנהל המחלקה לאסטרונומיה ופיזיקה באוניברסיטת יוטה הסביר כי העובדה שניתן לחזות במטאורים היא שגרתית, אך העובדה כי מטאור בגודל כזה נצפה, ועוד תועד במצלמה - היא מאוד לא שגרתית. בימים הקרובים אמור צוות מומחים להמשיך ולחקור את המטאור בעקבות התצלומים ממצלמות האבטחה.