מחקר: נשים צריכות לחשוף 40% מגופן כדי למשוך גברים

מתלבטת בין השמלה עם הגב החשוף לבין זו שמסתירה הכל ורק רומזת? הקץ לדילמה! מחקר בריטי חדש בדק ומצא: נשים שחשפו 40% מגופן הצליחו למשוך הכי הרבה גברים על רחבת הריקודים. אלו שחשפו יותר מזה או פחות מזה - חזרו הביתה לבד

לפי המחקר הן לא מושכות בכלל (רויטרס)

הבחירה איזה בגד ללבוש למקום העבודה מהווה דילמה רצינית עבור נשים רבות שעומדות בבוקר מול המראה. מצד אחד קיים הרצון ללבוש משהו הולם שישדר רצינות. מצד שני, אף אחת לא רוצה להיראות חסודה מדי והייתה שמחה לשדר מעט נשיות. אז מעכשיו זה בדוק: אם תהיתן איזו שמלה ללבוש לפגישה ראשונה, או למקום העבודה, מחקר חדש יפתור עבורכן את הדילמה.

במסגרת המחקר שנערך באוניברסיטת לידס שבבריטניה, נערך חישוב של חלק הגוף שצריך להיות חשוף כדי ליצור משיכה אופטימלית. הממצאים התבססו על עבודתן של ארבע חוקרות שצפו בנשים אחרות שרקדו באחד המועדונים הגדולים במדינה.

החוקרות תיעדו את לבושן של הנשים ומדדו את הזמן שלקח לגברים להזמין אותן לרקוד. תוצאות התצפית הראו שנשים שחשפו 40 אחוזים מגופן קיבלו מספר הצעות כפול ביחס לאלו שהיו מכוסות. האחוזים נקבעו באופן כזה שכל זרוע מהווה עשרה אחוזים, רגל חשופה נמדדה כחמישה עשר אחוזים, והחלק עליון (גב חשוף, או בטן ומחשוף) נחשבו כחמישים אחוזים.

הצפייה בנשים גילתה שאלו מהן שחשפו יותר מ-40 אחוזים, לא זכו לחיזורים. החוקרים מאמינים שהסיבה לכך היא שנשים שמתלבשות בצורה פרובוקטיבית מדי - נתפסות כלא נאמנות. "לבוש חשוף מדי גורם לגברים לחשוש שהאישה תבגוד בהן בעתיד", אמר ד"ר קולין הנדרי שהוביל את המחקר. "תחשפו קצת מהזרוע, קצת מהרגליים, אבל לא את הכל יחד".