אני חף מפשע, תבדקו בפייסבוק

בפעם הבאה שאתם גולשים בפייסבוק, תדעו שזה אולי יכול להשתלם לכם בגדול. צעיר אמריקני שנעצר בחשד למעורבות בשוד שוחרר ממאסר רק כיוון שעדכן סטאטוס ברשת החברתית

האליבי של רודני ברדפורט: הפייסבוק (חדשות 2)

כמו רבים מאיתנו, גם רודני ברדפורט מכור לפייסבוק. אבל סביר להניח שהצעיר האמריקני לא שיער מעולם כי הגלישה ברשת החברתית הפופולרית היא שתציל אותו משנים ארוכות מאחורי סורג ובריח.

הפרקליטות בניו יורק החליטה לבטל את האישומים נגד ברנדפורט בן ה-19 בגין שוד, לאחר שהתברר כי בעת המעשה הוא עדכן את הסטאטוס שלו בפייסבוק וכתב: "איפה הפנקייקים שלי"?

הצעיר נעצר בחודש שעבר לאחר שקורבן שוד בברוקלין הצביע עליו במסדר זיהוי. "החזיקו אותי בכלא 12 ימים. זה היה בלתי נסבל", נזכר ברנדפורט, שבכלל שהה בבית אביו בהארלם בזמן התקיפה .

סטאטוס: חף מפשע

שכניו של החשוד אמנם העידו כי ראו את הנער במרחק של יותר מ-20 ק"מ מהזירה, אך במשטרה לא מיהרו להקשיב. רק לאחר שנבדק החשבון האישי שלו ברשת החברתית ונמצא כי הוא דובר אמת, שוחרר ברנדפורט לביתו.

"זה אליבי חזק", הסביר עורך דינו של הצעיר. לדבריו, מדובר בפעם הראשונה הידועה שבה פייסבוק משמש כראיה מזכה, אך הוא משוכנע שזו רק ההתחלה. "המקרה הזה רק ממחיש את ההשפעה העצומה שיש לאינטרנט ולרשתות החברתיות על חיינו", הסביר הפרקליט.

גם אמו של ברנדפורט מסתכלת עכשיו אחרת על האתר שחסך לה שנים של סבל. "בדרך כלל אנחנו צועקים על הילדים לעזוב את המחשב, אבל לולא הפייסבוק הבן שלי לא היה כאן", היא מציינת.