גוגל מורידה אותנו ממגדל בבל

גוגל וויב - הגל ששוטף את הרשת מעלה עוד ועוד פתרונות לגולשים: אפליקציה חדשה של החברה מאחדת אתרי שיתוף קבצים, חלוניות שיחה ורשתות חברתיות. אך החידוש הגדול הוא באפליקציה שנקראת "דודה רוזי" שמתרגמת את הצא'ט שלכם ל-40 שפות ומאפשרת לכם לשוחח עם גולשים בכל העולם בשפה שנוח לכם

גוגל וויב - שוטפת את הרשת (google)

אם עד היום היינו צריכים אנגלית טובה כדי לתקשר עם אנשים מסביב לעולם - היום כל מה שצריך הוא מחשב וחיבור לאינטרנט: גוגל ווייב - הגל ששוטף את הרשת בחודשים האחרונים, פותר את מחסום השפה ופותח בפני המשתמשים יכולת שיחה עם כל משתמש ברחבי העולם.

המפתחים שקיבלו את הגרסה הראשונית כבר יישמו כמה רעיונות מעניינים במיוחד וה"רובוטים" של גוגל וויב מספקים את הפתרונות. היתרון המרכזי של גוגל וויב הוא היכולת שלו לאחד בין כל הפעולות שמרבית המשתמשים עושים ברשת: הוא מאפשר שיתוף קבצים, שיחה רבת משתתפים, הצגת קבצי וידאו בדיקת מייל והכל מאותו הדף.

הרובוטים הם בעצם כלי עזר שמוזמן ל"גל" - לחלון השיחה או העבודה, וכמו כל חבר שמופיע ברשימת אנשי הקשר, לכל אחד מהרובוטים יש תפקיד ויכולת אחרים. אחד הרובוטים שמסייעים בפעולות האלה, הוא בעצם רובוטית בשם "הדודה רוזי" ("aunt rosie"), אותה חשפה גוגל במסיבת עיתונאים מיוחדת לכבוד ההשקה של גרסת המפתחים.

הדודה האלקטרונית המשכילה ממשיכה ללמוד שפות

גוגל פותרת את בעיות השפה (חדשות 2)
הדודה האלקטרונית והמשכילה מוזמנת על ידי המשתמש בחלונית שיחה דומה לזו של כלי המסנג'ר ודומיו. המשתמש שהזמין אותה מנהל באמצעותה שיחת ועידה עם עשרות אנשים שדוברים שפות שונות. בעזרתה, המשתתפים בשיחה כותבים בשפתם ושאר משתתפי השיחה מבינים אחד את השני. כך הורידה אותנו גוגל ממגדל בבל והכל בזכות "רוזי".

הדודה המוצלחת מדברת נכון לעכשיו 40 שפות והיא ממשיכה ללמוד שפות נוספות. כדי להוסיף את רוזי ל"גל" מוסיפים ברשימת המשתמשים את הכתובת Aunt-rosie@appspot.com, בוחרים בשפה שבה נוח לנו לשוחח, ובחלונית שמופיעה מתחת לטקסט יופיע בפשטות התרגום. החדשות הטובות רלוונטיות גם לגולשים הישראלים, שכן גם העברית נכללת בפיתוח המוצלח.