הסרטניות מציעות: סקס תמורת הגנה

מחקר יוצא דופן שערכו מדענים באוסטרליה חושף את עולמם האפל של הסרטנים: בתמורה להגנה מפני פלישות, מוכנות נקבות הסרטן "למכור" את גופן. הזכרים מקבלים את העסקה בשמחה ויוצאים לקרב בגבורה

סרטן. סקס תמורת הגנה (AP)

לא קלים הם חייהם של הסרטנים. לא די בכך שהם צריכים להתמודד עם העובדה שהמחלה הכי מפחידה בעולם קרוייה על שמם, הם גם צריכים כל היום להילחם על הטריטוריה שלהם. מילא הסרטנים הזכרים המצוידים בצבתות ענק, אך מה תאמרנה הסרטניות החסודות?

מסתבר שגם בעולם שלהם - סקס מוכר. מחקר שנערך על ידי מדענים אוסטרלים מגלה כי נקבות הסרטן מסכימות בשמחה "למכור את גופן" כדי לקבל קצת עזרה גברית.

מדענים מהאוניברסיטה הלאומית בקנברה עקבו אחרי חייהם של הסרטנים קצרי הבטן, החיים בבתי גידול מחול במוזמביק שבאפריקה. הממצאים היו מרתקים וחד-משמעיים: ב-95% מהפעמים יצאו סרטנים זכרים לסייע לשכנותיהם הנקבות שנקלעו למצוקה.

הסרטנים עזבו את הטריטוריה שלהם, הלכו לשטחה של הסרטנית הסמוכה ונלחמו באומץ בסרטנים התוקפים.  "שכן שמגן על טריטוריה אחרת הוא דבר מאוד לא שגרתי", הסביר החוקר האוסטרלי מייקל ג'ניאונס.

החוקרים הסבירו את התופעה כך: הסרטנים רואים בקרבתן של שכנות נקבות אינטרס מובהק שלהם. הסיבה המפתיעה: בתמורה להגנה, מסכימות הנקבות להזדווג איתם ממושכות.

מחקר: גם העטלפים מקיימים מין אוראלי

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק