פרס לא לבד: בפייסבוק רוצים שלום

תשכחו מהפארמוויל ושאלונים מטופשים, בפייסבוק החליטו לנצל את הכוח העצום למטרות נעלות יותר. פרויקט מיוחד של הרשת החברתית מעודד קשרים בין גולשים מקצוות שונים ואפילו עוקב אחר חברויות של ישראלים ופלסטינים

ערבים, יהודים - כולם חברים בפייסבוק (facebook)

פרויקט מיוחד של פייסבוק בשיתוף עם אוניברסיטת סטנפורד מנסה לרתום את הכוח שטמון ברשת הפופלרית כדי לקרב בין צדדים יריבים ברחבי העולם.

המיזם החדש peace.facebook.com מעודד יצירת קשרים חברתיים בין יהודים למוסלמים, טורקים ויוונים ואפילו בין אמריקנים ליבראלים לשמרנים.

בפייסבוק מתרגמים את החברויות הנרקמות למספרים ומספקים תמונת מצב מעודכנת של מי מדבר עם מי והיכן. על פי הנתונים, ביממה האחרונה נרשמו יותר מחמשת אלפים קשרים בין ישראלים לפלסטינים וכשבעת אלפים בין הודים לפקיסטנים.

מי הכי אופטימי?

בנוסף מוצגת לגולשים שאלה אחת פשוטה: האם אתם מאמינים שניתן להשיג שלום עולמי ב-50 השנים הקרובות? התוצאות, שמחולקות על פי אזור גיאוגרפי, מלמדות על רמות שונות של אופטימיות.

בעוד בארה"ב סבורים רק כ-9% מהנשאלים שהתשובה לשאלה חיובית, בקולומביה הנתונים גבוהים בכפי ארבעה. הישראלים במקום טוב באמצע. כחמישית מהנשאלים חשבו שקץ ללחימה בעוד חמישה עשורים הוא לא חלום בלתי אפשרי.

"אנחנו שמחים לתרום מעט למאמץ למען שלום עולמי על ידי שימוש בטכנולוגיה", הסבירו בפייסבוק. "באמצעות כך שאנו מאפשרים לאנשים בעלי רקע שונה להתחבר זה לזה בקלות ולשתף אחד את השני ברעיונות, נוכל להפחית את המתיחות הגלובלית בטווח הקצר והארוך".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק