פורנו ברשת? בקרוב הגבלות חדשות

הכנסת אישרה טרומית הצעת חוק, לפיה יחוייבו ספקיות האינטנט ליידע את הלקוחות על התכנים הפוגעניים ברשת - ביניהם, אתרי פורנו. חובה זו תהיה אחד התנאים לקבלה או לחידוש שירותי גישה לאינטרנט

הצעת חוק לסינון פורנו במחשב (חדשות 2)

סקס וירטואלי יהפוך בקרוב לקשה להשגה: כך מסתמן היום עם האישור הטרומי של הצעת חוק, לפיה יחויבו ספקיות האינטרנט ליידע את לקוחותיהן בקיומם של אתרי פורנו באינטרנט.

הצעת החוק של ח"כ אלכס מילר מישראל ביתנו תחייב גם את הספקיות ליידע על כל התכנים הפוגעניים ברשת בנוסף לפורנוגרפיה- כגון הימורים, מעשי אלימות וסכנות הטמונות לקטינים בצ'אטים ובפורומים.

"הורים רבים מחברים את ילדיהם לרשת האינטרנט מבלי שיהיו מודעים לסכנות הרבות האורבות להם שם, הן מבחינת התכנים והן מבחינת השיחות עם זרים", אומר ח"כ מילר שמסביר כי מטרת החוק היא לא לצנזר את האינטרנט אלא לחנך לשימוש מושכל.

במידה והחוק יעבור יסבירו הספקיות בפני כל לקוח איך יוכל לסנן את מחשבו מפני התכנים הפרובוקטיביים. כל הפרטים יימסרו ללקוח באמצעות פרסום המידע באתר האינטרנט, בחוזה העסקה, על ידי המוקדן המוכר את השירות, וכן באמצעות שליחת עלון מידע לבית הלקוח. חובה זו תהיה כחלק מהתנאים לקבלה או לחידוש רישיון מתן שירותי גישה לאינטרנט.

ההצעה תועבר בקרוב לוועדת הכלכלה להכנתה לקריאה ראשונה.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק