ניתוח יוכל להבטיח ילדים רזים

אם תמיד סבלתם מבעיית משקל ופחדתם להעביר את הגנים לילדים הנה הפתרון. חוקרים אמריקנים סוברים כי גילו מרכיב ברחם המשפיע על נטיית ההשמנה של ילדים לאחר היוולדם. לדברי חלק מהחוקרים ניתוח הסרת שומן לפני ההיריון יכול לגרום לתינוקות לא לפתח נטייה לעודף משקל

כך תגרמו לילדכם לא לסבול מעודף משקל (gettyimages)

כך תחסכו את הדיאטה של ילדכם: מחקר חדש מגלה כי נשים שסבלו מעודף משקל ועברו ניתוח למען הסרת השומנים, הגדילו בצורה ניכרת את הסיכויים לכך שילדיהן יהיו רזים.

קתי פירוס מניו יורק עשתה ניתוח להסרת שומן והשילה מעל גופה יותר מ-50 קילוגרם. כעת מתברר שלניתוח שערכה היו השפעות על ההריונות שבאו אחריו. שני הילדים שהביאה פירוס לעולם טרם הניתוח סובלים שניהם מעודף משקל, אך שתי הבנות שנולדו אחריו נמצאות דווקא בטווח המשקל הנורמלי לגילן.

מבדיקת המקרה סוברים חוקרים אמריקנים כי יש רכיב ברחם האישה שקובע בצורה מסויימת האם הילד שיוולד לה יהיה שמן בבגרותו. לדברי החוקרים הנטייה להשמנה לא נגמרת ומתחילה בגנים של ההורים, אלא גם ברכיב מסתורי הנמצא בגוף האישה בזמן ההיריון.

בתקופה האחרונה החלו חוקרים ורופאים לעסוק בשאלה של הרכיב המביא להשמנה, והם מקיימים מעקב אחר נשים בהיריון כדי להעריך את מידת ההשפעה של הגורם הביולוגי. על פי חלק מהמעורבים במחקר קיים הסיכוי לפריצת דרך, שתביא להפחתה משמעותית של בני האדם הסובלים מהשמנת יתר.