הטכנולוגיה שאלוהים לא רוצה שנגלה

שני פיזיקאים בעלי שם טוענים שערכו חישובים מתמטיים שמוכיחים: כוח מהעתיד גורם נזק מכוון במאיץ החלקיקים של תאגיד 'צרן' האירופאי - אותו מאיץ שנועד לדמות את "המפץ הגדול" וזכה לכותרות ענק בכלי התקשורת בכל העולם. האם אלוהים לא רוצה שנגלה את סוד היקום?

האם כוח נסתר מגן עלינו ? (רויטרס)

התפוצצות לא צפויה, תקלות ומדענים שנעצרים בחשד לריגול מדעי וטרור: תאגיד הענק 'צרן', שקיווה לשחזר את המפץ הגדול - לא ממש מספק את הסחורה.

"יש טכנולוגיה שאלוהים כנראה לא רוצה שנגלה", אומרים היום המדענים המתוסכלים. במסדרון התאגיד האירופאי מתחילים העובדים לתהות אם מאיץ החלקיקים שבנו מחבל בעצמו בעזרת כוחות נסתרים. פיזיקאים אחרים לא שוללים את האפשרות כי הנזק בכלל הגיע מהעתיד במטרה למנוע מהמין האנושי להבין איך התפתח היקום.

כשעלו הטענות כי מאיץ החלקיקים עשוי ליצור חור שחור שיבלע את כדור הארץ, המדענים צחקו. עכשיו הם כבר לא צוחקים. שני מדענים מכובדים ערכו חישובים מתמטיים שהביאו אותם למסקנה כי ייתכן ומשהו שהגיע מהעתיד עשוי היה לפגוע בתחילתו של פעולת המאיץ כדי למנוע את היעלמותו של כדור הארץ.

"השליחות הקטלנית" של הטבע

מבולבלים? נסו רגע לשחזר בראש את הסרט "שליחות קטלנית" - העתיד חוזר להווה כדי למנוע את הכחדתו. התיאוריה שמספר מדענים העלו היא כי עצם המאמץ ליצור עוד "מפץ גדול" הוא דבר "המנוגד לטבע".

המדען בק נילסן מקופנהגן ועמיתו מאסה נינומיה מקיוטו טוענים כי הטבע הבין את כוחו ההרסני של מאיץ החלקיקים שנבנה, ודאג בדרך כלשהי לשמור על עצמו בעזרת חבלה במאיץ.

"זו הסיבה שהמאיץ סובל מכל כך הרבה בעיות", מסביר נילסן, "לא יכול להיות מפץ גדול שני" . נילסן אף מזהיר את חבריו המדענים ומפציר בהם שלא לנסות לשחזר את הטכניקות שנוקט בהם הטבע (או אלוהים). כל ניסיון כזה יביא לדעת נילסן "להרבה מאוד מזל רע".