לא שיכורים - רק באמצע שיחה

בדרך כלל הנשים מאשימות את הגברים בכך שהם אינם מסוגלים לבצע שתי פעולות בו זמנית. מחקר חדש מוכיח שזה באמת לא קל ללכת ולדבר בו זמנית, לשני המינים. מסתבר שמי שמדבר בנייד לא מסוגל ללכת ישר. האם עכשיו יחייבו אותנו לחבר אוזניה לנייד?

מחקר: קשה ללכת ישר ולדבר בסלולרי (חדשות 2)

האם מעתה ייאסר עלינו לדבר במכשירים הניידים בזמן הליכה? אם כן, המחוקקים יכולים להעניק לגיטמיציה לחוק באמצעות מחקר חדש שתוצאותיו מראות באופן חד משמעי - אי אפשר לדבר בסלולרי וללכת ישר במקביל.

החוקרים מאוניברסיטת מערב וושינגטון שבארה"ב בחנו והסתכלו על תנועותיהם של מאות אנשים בזמן שהלכו במרחבי הקמפוס. גם ליצן שרכב על חד-אופן עקב אחרי תנועותיהם של האנשים שדיברו בסלולרי. הוא לא עשה זאת על מנת לבדר את העוברים והשבים, אלא בשביל לשאול אותם האם הם הבחינו בו.

יותר משני שליש מהאנשים שנשאלו לא הבחינו בליצן, למרות שהוא לבש חולצה בצבע סגול בולט ונעליים ענקיות. הממצאים מאשרים את הממצאים שהמדברים בסלולרי פשוט לא מסוגלים ללכת ישר, וכמובן נותנים עוד הוכחה על מסוכנות שיחה בזמן נהיגה.

פרופסור איירה היימן, הפסיכולוג שהוביל את המחקר, אמר כי "רוב האנשים שדיברו הלכו לאט, שינו כיוון הליכה במקרים רבים ושמו פחות לב להולכי הרגל האחרים שהלכו בקרבתם ואפילו נתקעו בהם בחלק מן מהמקרים".

היימן סיכם ואמר כי "אם רוב האנשים מתקשים במשימה פשוטה של ללכת ולדבר בנייד באותו זמן, תחשבו רק מה זה אומר לגבי אנשים שמשוחחים בנייד שלהם תוך כדי נהיגה". אז דיבורית לרכב יש, ואפילו חובה להשתמש בה אם רוצים לדבר בזמן נסיעה, אבל האם יחייבו אותנו יום אחד ללכת עם אוזניה או אפילו לא לדבר בכלל? ימים יגידו.