מחקר: הגברים בוכים לא רק בלילה

מחקר חדש מאיים לשבור את מיתוס הגבר הקשוח: לאחר בדיקה מתברר כי גם הגברים מתייפחים, ולא מעט. הגבר הממוצע בוכה לפחות 6 פעמים בשנה, לרוב בחתונות. עוד התגלה כי משך הבכי הגברי נמשך כ-2 דקות, אך כמובן נעשה בדיסקרטיות ככל שניתן

מחקר חדש מנפץ את המיתוס הגברי (shutterstock)

הגברים בוכים לא רק בלילה: מחקר חדש מגלה כי הגבר הממוצע בוכה לפחות שש פעמים בשנה. על פי המידע שנאסף, רוב הדמעות הגבריות נשפכות בהלוויות, כשחיית מחמד מתה ובחתונות.

רופא עיניים גרמני הוכיח כי גברים בוכים לא פחות מנשים, לאחר שערך מחקר התנהגותי בקרב שני המינים. לאחר הבדיקה התברר כי "הגבר החדש" בוכה בממוצע עד 17 פעמים בשנה.

אבל אם המין החזק עדיין לא צריך לשמוח - היות והוא היה ונשאר בכיין לא קטן: האישה הממוצעת בוכה בין 30 ל-64 פעמים בשנה. הסיבות לדמעות הנשיות הן רבות - ובהן חוסר ביטחון ומצבי לחץ.

הבכי הנשי - דרמטי

במחקר הסתבר כי הבכי הנשי הוא דרמטי בהרבה מזה של הגברים, שמעדיפים דווקא להסתיר את פרץ הרגשות. בנוסף, משך הזמן בו הדמעות הגבריות זולגות מגיע לשתי דקות בממוצע, זאת לעומת שש דקות רצופות שמאפיינות לרוב את טווח הזמן של הבכי הנשי.

"לפי הנורמות החברתיות, זה מקובל הרבה יותר שאישה תביע את רגשותיה בפומבי", מסביר הפרופסור ג'וזף סירוצ'לי. "אני לא חושב שגברים אינם מוחצנים כלל, אך דבר זה הוא פחות מקובל".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק