יש דבר כזה: מאוורר בלי להבים

עוד אין מכונית ללא הגה ואין מחשב ללא מסך, אבל חברת דייסון המציאה פטנט שנראה בלתי אפשרי - מאוורר ללא להבים. איך זה עובד וכמה זה יעלה לכם? כל הפרטים כאן

אם תסתכלו על המכשיר הזה ממבט ראשון, יהיה לכם קשה להבין לאיזו מטרה הוא משמש. זה נראה אולי כמו גלאי מתכות, זכוכית מגדלת ענקית, אנטנה לשידורי טלוויזיה או כל מה שתוכלו לעלות בדעתכם. אבל הממציא האמריקני ג'יימס דייסון הכין לנו הפתעה והמציא מאוורר ללא להבים.

המאוורר החדשני מוציא זרם של אוויר דרך מנוע שנמצא בתוכו. המעגל של המאוורר בנוי בצורה אווירודינמית שמאפשרת זרימת אוויר חלקה ובקצב מהיר גם בלי להבים.

בחברת דייסון, החברה שפיתחה את ההמצאה הגאונית הזו, אומרים שהמהנדסים שלה עמלו על הפיתוח במשך ארבע שנים. "הם ערכו מאות ניסויים במשך תקופת הזמן הזו כדי למדוד באופן מדויק את זרימת האוויר ואת המבנה האווירודינמי של המכשיר", הוסיף דובר מטעם החברה.

החברה גם הסבירה על היתרונות שבשימוש במאוורר: היתרון הבולט הראשון הוא נושא הבטיחות - הורים לילדים קטנים לא צריכים לשמור עליהם שלא ידחפו אצבעות לתוך המאוורר. וכמובן, נושא הניקיון, שלא קיים בעצם מכיוון שאין להבים שיתפסו אבק.

התענוג שבלהחזיק מאוורר שהוא בטיחותי, נקי וכמובן מעוצב יפה, יעלה לכם לא מעט. המאוורר הקטן שקוטרו כ-30 ס"מ עולה כ-300 דולרים. המאוורר הגדול יותר, שקוטרו כ-35 ס"מ עולה 330 דולרים. המאוורר משווק בשני צבעים - כחול ואפור - ויש בו אפשרות לכוון באופן כמעט מדויק את זרימת האוויר.

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק