הדואר האלקטרוני אאוט - פייסבוק וטוויטר אין

סוף עידן האימייל? רק לפני כמה שנים שימוש בדואר אלקטרוני נחשב לטכנולוגיה מתקדמת במיוחד. אבל עכשיו, כשיש לנו רשתות חברתיות כמו הפייסבוק והטוויטר , שמאפשרות לנו להעביר או לקבל מידע בשניות, האימייל משתרך קצת מאחור, אבל לא לגמרי. הוולסטריט ג'ורנל קובע: דואר אלקטרוני - הוא נחלת העבר

הידד לרשתות החברתיות (חדשות 2)

מי היה מאמין, אבל היום בו שליחת דואר אלקטרוני נחשבת לטכנולוגיה ישנה - כבר הגיע. המאמר הכי נקרא בוול-סטריט ג'ורנל מספר על סוף עידן שלטון האימייל, והמעבר לשיחות ברשתות החברתיות.

כמובן שאנחנו עדיין משתמשים בדואר האלקטרוני, אבל הרבה פחות מבעבר. הפייסבוק למשל, מאפשר לנו להתעדכן בסטטוס של חברינו מבלי לשלוח להם מייל, ומאפשר לחברים בו להעלות תמונות וידאו בו הם מתעדים את חייה - דרך מהנה ואפקטיבית לשמירת קשר, הרבה יותר מאשר הדואר האלקטרוני.

הטוויטר, רשת חברתית שהגיעה לשיא הפופולריות שלה במהלך ההפגנות לאחר ניצחונו של אחמדיניג'אד בבחירות באירן, מאפשרת לחברים בה להפיץ הודעות עד 140 תווים. סלבריטאים רבים רואים בטוויטר כלי שימושי לשמירה על קשר עם המעריצים, כמו גם אתרי חדשות ברחבי העולם שמעדכנים את החברים ברשת שבחרו לעקוב אחרי הפרופיל שלהם על חדשות בזמן אמת.

באוגוסט: 301 מיליון בני אדם גלשו ברשתות חברתיות

אבל, כרגע לפחות, אין צורך למהר ולהספיד את הדואר האלקטרוני, מכיוון שהשימוש באימייל ממשיך לצמוח, כנראה בשל העובדה שליותר ויותר אנשים ברחבי העולם ישנה גישה לרשת האינטרנט. בחודש אוגוסט 2009, קרוב ל-277 מיליון בני אדם שלחו דואר אלקטרוני בארה"ב, לעומת 301 מיליון בני אדם שעשו שימוש ברשתות חברתיות ואתרי שיתוף.

"הרעיון המרכזי בשליחת מייל כבר לא ממש משמעותי לתקשורת בינאישית, בטח שיש מספר רב של דרכי תקשורת מהירות יותר ונוחות יותר". סיכם אלכס בוצ'אנק, אוצר תערוכות במוזיאון האמריקני למחשבים.

 הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2