ועכשיו: אושוויץ גם בפייסבוק

בפעם הבאה שתרצו לברר משהו על מחנה ההשמדה בו נרצחו יותר ממיליון יהודים כבר לא תצטרכו לחפש באנציקלופדיה. מנהלי המוזיאון במקום פתחו עמוד ברשת החברתית. "אנו מנסים למצוא דרך להסביר לדור הצעיר על השואה", הסביר אחד מהם

דף אושוויץ בפייסבוק (פייסבוק)

זילות הנספים או דרך הנצחה לגיטימית? מפעילי המוזיאון במחנה ההשמדה אושוויץ השיקו לאחרונה דף מיוחד ברשת החברתית פייסבוק.

"הצעד הזה נועד על מנת להתקרב לבני הנוער והצעירים וללמד אותם על השואה", הסביר גורם רשמי במוזיאון. מוקדם יותר השנה הוקם למחנה בו נרצחו יותר ממיליון יהודים גם ערוץ מיוחד באתר שיתוף הקבצים יוטיוב.

"אנו תמיד מנסים למצוא דרכים חדשות להגיע לאנשים", הוסיף פאוול סאוויצקי, ממנהלי המוזיאון והדגיש את החשיבות של האינטרנט ככלי ליצור קשר עם הציבור. "יש לנו משימה לחנך את הדור הצעיר בעולם של היום, ומהי הדרך הטובה ביותר לעשות זאת אם לא בכלים שהם משתמשים בעצמם?"

"זה רק מבחן"

בדף הפייסבוק תוכלו למצוא מידע על מפעל ההשמדה וחדשות על פעילות המוזיאון. בנוסף הוא כולל גם קישורים לערוץ ביוטיוב ולאתר הרשמי.

כצפוי, השאלה הראשונה שעלתה ברשת החברתית עסקה בנושא: האם לאושוויץ יש בכלל מקום בפייסבוק? סאוויצקי כמובן, מוכן גם לביקורות הקשות שעלולות להישמע. "בינתיים זה ניסוי במהלכו נבחן איך האנשים מגיבים", הוא מקטין ציפיות. בכל מקרה, הוא מבטיח דבר אחד: "לא ניתן לאף אחד לעשות משהו שעלול לפגוע בזכר הקורבנות או המקום".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק