המשטרה מסתערת על האינטרנט - ומתחברת לפייסבוק

בעבר, הקשר היחיד שהיה בין המשטרה לגולשים היה משמר החופים. היום, במסגרת המאמץ לקרב בין האזרח למשטרה, כל אזרח יוכל לגלוש באינטרנט ולבקר באתרי המשטרה השונים. המשטרה פותחת חזית חדשה וממקדת מאמצים ברשתות החברתיות

כחולי המדים מציעים לכם חברות- בפייסבוק (חדשות 2)

במשטרת ישראל החליטו שהם לא לא רוצים להישאר מאחור, והחליטו להסתער על רשת האינטרנט. למספר מחוזות במשטרה כבר יש אתר אינטרנט פעיל ועכשיו אתם אתם אפילו יכולים להיות חברים של כחולי המדים בפייסבוק. גם בטוויטר החלו במשטרה לעשות שימוש.

במשטרה פועלים להקמת אתר אינטרנט לכל מחוז במשטרה. דוגמה מרכזית לכך שהכחולים גילו את הרשת, היא האתר של משטרת מחוז תל אביב.

האתר, שפעיל כבר שבע שנים, הוא בעל אוריינטציה חדשותית מובהקת, ומאפשר לגולש להתעדכן בפשיטות, מעצרים ובעיקר בהצלחותיה של המשטרה: "למשטרה יש המון מידע חדשותי", סיפר רס"ב יובל אראל, מנהל אתר האינטרנט של משטרת תל אביב. "באמצעות האתר, יכולה המשטרה להביא את המסרים שלה לציבור, מבלי להיות תלויה באמצעי התקשורת".

מעבר לחדשות, האתר מספק הדרכות שונות לאזרח בנושאים מגוונים, החל מההיסטוריה של המחוז ועד הדרכה כיצד להתנדב לכוח הכחול. האתר אף מאפשר לצפות בסרטוני וידאו כדי לקבל את עזרת הציבור בזיהוי חשודים שטרם נתפסו.

להיות חבר של המשטרה

הפעילות המקוונת של משטרת מחוז תל אביב לא מסתכמת אך ורק באתר אינטרנט. לצד האתר עמוס המידע, פתחה המשטרה פרופילים גם בפייסבוק ובטוויטר: "הרשתות החברתיות מקבלות חשיפה תקשורתית גדולה", מסביר רס"ב אראל. "לכן החלטנו שאנחנו גם נהיה שם, במטרה להגיש את המידע ישר למסך הפרטי של הגולש".

"הפייסבוק שלנו מתעדכן באופן אוטומטי", הוא מוסיף. "מדי יום ישנם 4-5 אנשים המבקשים מאיתנו חברות בפייסבוק". בהחלט הספק לא רע בהתחשב בכך שבתמונת הפרופיל של המשטרה לא מתנוססת צעירה בבגד ים, כמו בדפים רבים אחרים.

גם ביו-טיוב עושה המשטרה שימוש. דף היו-טיוב מאפשר לגולשים לצפות בסרטוני וידאו באיכות ומהירות גבוהים יותר. אגב, למי שתהה, סרטון המשטרה הפופולארי היום הוא מרדף של שוטרים אחרי טרקטורון בחולות מולדת.

אתר המשטרה: רק הצלחות, בלי כישלונות

מבחינת המשטרה, הסכומים המושקעים באחזקת האתר הם אפסיים והערך המוסף הוא עצום. האזרח, שמקבל מידע על המשטרה בביתו, באמצעות מחשבו הפרטי, מרגיש קרוב יותר למשטרה מאי פעם. האתר, שעוסק אך ורק בהצלחות המשטרה ולא נוגע בכישלונות, מגביר לטענתם את תחושת האמון של האזרח ומדרבנן אותו לדווח על פשיעה אליה הוא נחשף ביום יום.

מעבר ליחסים עם האזרח, גם בתוך המשטרה תופס האתר מקום חשוב. "האתר מחזק לשוטרים את גאוות היחידה", מדגיש רס"ב אראל. "מי שיבקר במשרדי יחידות הסיור יוכל לראות על הקירות הדפסים של כתבות המספרות על אירועים ששוטרי המשרד היו מעורבים בפענוח שלהם".

גלשו לאתר משטרת מחוז תל אביב

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק