מחקר: כאב גרון הכריע את הטורף הקדמון

לא מטאור מהחלל החיצון וגם לא מפלצת קדמונית מפחידה. מה שהביא להיכחדותו של הטורף הגדול והאכזר ביותר שדרך אי פעם על כדור הארץ, היה לא יותר מאשר וירוס שכיח בגרון. כך - קובעים המדענים - ניצח החיידק המיקרוסקופי את הטרנוזאורוס רקס

טירנוזאורוס רקס. מת מכאב גרון? (AP)

הוא שלט על העולם במשך מיליוני שנים. במשקל של 7 טון ובאורך של 13 מטרים, טירנוזאורוס רקס היה אימת העולם הקדמון - עד שיום אחד, לפני ששים ומשהו מיליון שנים - פוף! הוא נעלם. אך לא היה זה יצור אימתני אחר, וגם לא מטאור ענק שהכחיד את הטורף האכזר - היה זה משהו הרבה יותר קטן.

מחקר שנערך באוניברסיטת ויסקונסין שבארצות הברית קובע כי היה זה וירוס בגרון שהביס את טי-רקס. הגילוי המפתיע עלה לאחר בדיקות שנעשו במאובנים של הדינוזאור האימתני. חשדם של המדענים התעורר בעקבות חורים שהתגלו במלתעותיו של הטורף. במשך זמן רב, חשבו המדענים כי החורים הם הוכחות לקרבות שניהל רקס עם חבריו צמאי הדם - עכשיו הסיפור מקבל תפנית מפתיעה.

בדיקות מעמיקות יותר שנעשו על שרידי הדינוזראורית שקיבלה את הכינוי "סו" העלו השערה אחרת לחלוטין: החורים הם תוצאה של טפיל פשוט הקיים גם כיום בקרב חיות רבות. המדענים חושדים, כי הטפיל גרם לכאבי גרון כל כך עזים לדינוזאור המסכן, עד שהוא סירב לאכול, ומת בסופו של דבר מרעב.

לא משנה כמה אתה חזק

"הנזק שמצאנו במתלעותיה של 'סו' מוכיח כי היא הייתה בשלב מאוחר מאוד של המחלה", הסביר חוקר האוניברסיטה אוון וולף. "ייתכן מאוד שזה מה שגרם למותה. ייתכן מאוד שבמצבה לא הייתה יכולה 'סו' לאכול. בלי תזונה מספקת, בטווח הארוך לא ניתן לשרוד, לא משנה כמה חזק אתה".

מוסר השכל גם לחברינו אחמדינג'אד שבאירן: לא משנה כמה חזק אתה חושב שאתה, בסופו של דבר כולנו יכולים להיות מובסים על ידי יצורים מיקרוסקופיים.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק