מי מאיים לרצוח את אובמה ברשת?

סקר חדש שעלה ברשת החברתית פייסבוק הצליח להטריד גם את השירות החשאי האמריקני. משתמש באתר הפופולרי בנה אפליקציה השואלת - "האם יש לרצוח את הנשיא?" - ועורר סערה גדולה ברשת ובארה"ב. כ-750 גולשים הספיקו להשיב על השאלה לפני שמפעילי האתר הורידו את הסקר. השירות החשאי פתח בחקירת המקרה

האם הרשתות החברתיות חוזות את הרצח הפוליטי הבא? סקר חדש בפייסבוק השואל את הגולשים "האם צריך לרצוח את אובמה?" - מעורר סערה גדולה בארצות הברית והצליח אפילו להטריד את השירות החשאי.

הסקר השנוי במחלוקת הציע למשתמשים ברשת את האפשרות לענות על השאלה 'האם צריך לרצוח את אובמה', כשמוצעות להם ארבע אפשרויות בחירה (כן, אולי, במידה ויפסיק את ביטוח הבריאות ולא) . יותר מ-750 גולשים הספיקו לענות על המדגם, לפני שמפעילי האתר העלימו אותו מעיני המשתמשים.

מפייסבוק נמסר בתגובה כי "האפליקציה שאיפשרה לגולשים לפרסם סקרים בעלי תכנים פוגעניים הובאה לתשומת ליבנו. אנחנו השענו מיד את המדגם כדי לאפשר למשתמש שיצר אותו להסיר את התכנים הבלתי הולמים". במקביל, הבטיחו מפעילי הרשת החברתית לפקח בצורה קפדנית יותר על התכנים שמעלים הגולשים לדפי האתר. אבל נראה שהסיפור לא הולך להסתיים בכך.

השירות החשאי יצר קשר עם פייסבוק

נציגי השירות החשאי בארצות הברית יצרו קשר עם מפעילי האתר הפופולרי כדי לנסות ולהבין אם קיים איום ממשי המגיע ממשתמשי הרשת. אנשי פייסבוק מסרו כי הם עובדים כעת בשיתוף עם השירות החשאי, אך כדי להתקדם במאמצי החקירה יהיה עליהם לקבל עוד מידע בנושא.

כנראה שבניגוד לתכני הסתה דומים שמעלים משתמשים ברשתות החברתיות, הסקר הזה הצליח להתפשט מהר יותר מהרגיל, והגיע לעיניהם של מספר אנשי ביטחון עוד לפני שנחסם על ידי האתר, ואלו הביאו את הנושא לידיעת נציגי השירות החשאי שפתחו מיד בחקירה.

כאשר ברשת הפייסבוק קיימות יותר מ-350 אלף אפליקציות שונות, מתברר כי לא ניתן לפקח על כל התכנים שעולים, גם על כאלו המאיימים על אישי ציבור ומפורסמים. כנראה שבקרוב יאלצו גם מפעילי הרשתות החברתיות להתחיל לתת דין וחשבון על כך, בניסיון אולי למנוע את הרצח הבא. 

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק