בני ברק מבשלת, בת"א רק טייק אווי

נתונים שמפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מציגים את הפערים בחברה בזווית קצת שונה מהרגיל: נחשו איזו עיר צופה הכי הרבה בטלוויזיה? ולמה לתל אביבים אין מקפיא בבית?

ת"א לא מבשלת (חדשות 2)

עד כמה הפערים בחברה גדולים? די לראות בנתונים שמפרסמת היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה על 14 הערים הגדולות במדינה בשביל לקבל סוג של תשובה. תרבות הצריכה שלנו, בעיקר בכל הקשור למכשירים החשמליים שיש לנו בבית, מלמדת אותנו הרבה.

דוגמה לכך ניתן לראות בהשוואה בין תל אביב לבני ברק. קשה להאמין, אבל למרות הסמיכות הגיאוגרפית בין הערים, תושב תל אביב מוציא לחודש, שימו לב, כמעט פי שלושה מאשר התושב הבני ברקי: 6,111 שקלים לעומת 2,224 שקלים בלבד.

את ההוצאה הנמוכה לנפש אפשר להסביר גם על פי הנתון הבא: בבני ברק אחוז משקי הבית אשר בבעלותם מחשב ואינטרנט הוא הנמוך ביותר. העיר המובילה בתחום הזה היא דווקא רחובות.

הפערים בין תל אביב ובני ברק מפתיעים, ויש שיגידו קצת מצחיקים, גם בכל הקשור במטבח. בני ברק - אולי בגלל משפחות מרובות הילדים - היא המובילה בבעלות על המקפיא העמוק: לא פחות מ-34.6% מהבתים בעיר לא מסתפקים רק במקרר בכל הקשור לשימור אוכל. ובתל אביב? ניחשתם נכון. בעיר ללא הפסקה מעדיפים כנראה מסעדות, טייק אווי או סתם פיתה וחומוס, כי רק ל-8% מהם יש בבית מקפיא עמוק.