הקבוצות הכי הזויות בפייסבוק

לא ברור מה עבר בראש של הגולשים שהצהירו שאם 100,000 אנשים יצטרפו לקבוצה שלהם בפייסבוק, הם ישנו את שמם לסקובי דו. זו רק דוגמה אחת לאלפי הקבוצות המוזרות שצצות להן ברשת החברתית. האם אנחנו מחפשים ברשת אנשים שדומים לנו, או שאנחנו פשוט משועממים נורא?

7,000 קבוצות מתחילות במילים: "גם לי" (חדשות 2)

כמעט מאז הקמתה של הרשת החברתית פייסבוק, צצו יחד איתה קבוצות חברתיות ביזאריות למדי. קבוצות בנוסח "גם לי קורה שכשאני שוכב על הספה אני מתכסה בכריות", או "גם אני שונא/ת כשאני שוכח/ת מה רציתי להגיד!!" - הן רק דוגמאות בודדות לתופעה המשונה שרווחת ברשת החברתית הפופולרית בעולם.

כך למשל במקרה של אלו שאוהבים לשלוח את ההודעות נוסח "ערה?" ב-3:00 לפנות בוקר, שגם הם קיבלו קבוצה בפייסבוק, ושמה - "גם אני שלחתי הודעת'"ערה?' למישהי כשהייתי שיכור". מדובר בסוג של קבוצת תמיכה לכל המעוררים למיניהם, ביניהם כנראה נמנים אלו שסתם ערים באמצע הלילה ואז מתלוננים שלא ישנו מספיק. העובדה ההזויה באמת היא שיש לא פחות מ-20 קבוצות כאלו רק בפייסבוק הישראלי.

"הצטרפו לקבוצה ואוריד ת'שיער"

לחץ חברתי בנוסח "אלף אנשים וסתיו מוריד ת'שיער!" - עושה רושם שעשה את שלו. ספק רב אם הקבוצה שמונה נכון להיום 1,273 חברים רוצה שאסף אכן יסתפר, ספק אם אסף אכן מכיר את כל 1,273 האנשים שהצטרפו לקבוצה הקוראת לו לקצץ את מחלפות ראשו. מעניין אם הלחץ החברתי אכן הוכיח את עצמו, כיוון שכך תקבל הקבוצה לגיטימיות של ממש.

יש אנשים שכלל לא ברור מה עבר לה בראש כשהצהירו שאם 100,000 אנשים יצטרפו לקבוצה, הם ישנו את שמם באופן רשמי לסקובי דו (If 100,000 people join I will legally change my name to Scooby Doo), או כאלו שבחרו להודות שלחבר/ה הכי טוב/ה שלהם יש שיחות שבלתי אפשרי להבין אותן (My best friend and I have conversations that are impossible to understand).

קבוצה אחת שבאמת משקפת תסכול עצום היא "העמותה לשימור האות א' בגוף ראשון עתיד", עמותה הזקוקה לחיזוק ותמיכה רבה שכן אנחנו צועדים בצעדי ענק לכיוון של "עברית קשה שפה".

ישנן יותר מ-500 קבוצות ישראליות שמתחילות בצמד המילים "גם אני", כ-1,100 קבוצות המתחילות ב"גמני" וכ-7,000 קבוצות שמתחילות במילה "גם לי". המסקנה שעולה היא שאנשים פשוט מחפשים אנשים כמותם, ובמקרה הזה, אנשים ששותפים לאותם אירועים הזויים הפוקדים אותם ביום יום, מבלי להרגיש נחותים או יוצאי דופן.

או שאנחנו פשוט מאוד מאוד משועממים.