כל מה שרציתם לדעת על חיים סבן

חיים סבן, אחד מאנשי העסקים המשפיעים ביותר על תחום התקשורת בישראל, התחיל את דרכו כנגן בס, מלחין ומפיק של הסדרה "הפאוור ריינג'רס". סבן נאם היום בכנס של חברת בזק, בו הוצגה לראשונה טכנולוגיה חדשה, הצפויה לשנות את חווית הגלישה באינטרנט. האירוע כולו מועבר בשידור חי באתר חדשות 2

חיים סבן, יו"ר קבוצת SCG ואחד מבעלי השליטה בחברת בזק, נחשב לאחד אנשי העסקים המשפיעים ביותר על תחום התקשורת בישראל. מאז 2005, הוא מרכז תחת ידיו גם את השליטה בחברות התקשורת: פלאפון, בזק בינלאומי, בזק אונליין ו-yes. סבן נשא השתתף היום בכנס מיוחד שבו חשפה בזק את רשת התקשורת החדשה של ישראל. האירוע כולו מועבר בשידור חי באתר חדשות 2 החל מהשעה 08:00 ועד השעה 16:00.

חיים סבן נולד בשנת 1944 באלכסנדריה שבמצרים. בגיל 12 עלה עם משפחתו לישראל ולמד בבית הספר החקלאי בכפר הנוער בן שמן. כשהיה בן 22 הצטרף ללהקת "האריות" בתוך נגן בס, וזמן קצר לאחר מכן הפך להיות המפיק של פסטיבל שירי הילדים, המתקיים בארץ מדי שנה.

בשנת 1983 עבר סבן להתגורר בלוס-אנג'לס, שם הקים את חברת "סבן אנטרטיינמנט", שהפיקה סרטי קולנוע וטלוויזיה. את הפריצה הגדולה שלה, ביצעה החברה כשהפיקה את סידרת האנימציה המפורסמת, "הפאוור ריינג'רס". סבן זכה להצלחה רבה גם כמלחין של סדרות טלוויזיה וכתב בעצמו את המוסיקה לעשרות הפקות טלוויזיוניות בשנות השמונים.

מעבר לפעילויותיו בתחום המדיה, סבן ייסד את "פורום סבן לדמוקרטיה", הוא אחד התורמים הגדולים של המפלגה הדמוקרטית בארצות הברית, והינו חבר קרוב של הזוג קלינטון. בשנת 2004 רכש סבן רבע ממניות "קשת" וארבע שנים מאוחר יותר דווח כי מכר אותן ברווח של 300%. שנה לאחר מכן, רכש סבן מהמדינה את השליטה בחברת בזק תמורת סכום של ארבעה מילארד שקלים ומאתיים מיליון.

 לו"ז הכנס

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק