האינטרנט המהיר מסביר איך הוא נולד

הוא כבר חוגג 40 שנה, אבל רק הופך להיות מהיר יותר. בכנס מיוחד תחשוף מחר בזק את הטכנולוגיה החדשה שאמורה לעצב את ישראל של מחר, ולהקל על חייהם של מיליוני גולשים. האירוע כולו יועבר בשידור חי באתר חדשות 2

הוא אמנם פותח עוד בשנת 1969, אך רק בשנות ה-90 נכנס לשימוש ביתי. היום נראה כי האינטרנט קיים מאז ומתמיד, ובוודאי שאנחנו לא יכולים להבין איך בכלל הסתדרנו בלעדיו. אבל העתיד כבר כאן, והוא מהיר יותר מתמיד. מחר, במסגרת כנס מיוחד, תחשוף בזק את רשת התקשורת החדשה של ישראל. האירוע כולו יועבר בשידור חי באתר חדשות 2 החל מהשעה 08:00 ועד השעה 16:00.

אבל איך בכלל החלה המהפכה שכבשה כמעט כל בית? זה הזמן לקצת היסטוריה. זה קרה בשנת 1969, בעיצומה של המלחמה הקרה, כשמשרד ההגנה האמריקאי ערך מחקר במטרה למצוא דרכים חדשות לתקשורת בין הגורמים הצבאיים בשטח לבין משרדי הממשלה. המסקנה הייתה שיש להקים ערוצי תקשורת חלופיים, כך שגם במקרה של מתקפה גרעינית - תהיה דרך להעביר מידע.

בעקבות זאת ארגונים שונים פיתחו לעצמם רשתות מחשבים פנימיות, וכדי לחבר ביניהן, בשנת 1971 נוסדה רשת ה-ARPANET שנועדה לאפשר למחשבים מרשת אחת "לדבר" עם מחשבים מרשת אחרת. בשנת 1978 נשלח הדואר האלקטרוני הראשון שהכיל הזמנה להגיע להשקת דגמי מחשב חדשים.

סיפורו של אתר

בתחילת שנות ה-90 נכנס לחיינו ה-World Wide Web, היישום הפופולרי ביותר לאחר הדואר האלקטרוני. מדובר ברשת של דפי HTML, שפה מיוחדת ליצירת ועיצוב עמודי אינטרנט פשוטים, שהתאחסנו במחשבים שונים ברחבי העולם וקישרו בין זה לזה.

ב-1991 הוקם אתר האינטרנט הראשון של המרכז האירופאי לחקר הגרעין. האינטרנט התרחב מעבר לתחום המקורי שלו - הצבא והאקדמיה, וחדר בהדרגה לעסקים ובתים ברחבי העולם. תוך שש שנים היו כבר כמיליון אתרי אינטרנט.

בתחילת הדרך הגלישה הייתה באמצעות קו הטלפון וברוחב פס של 64 אלף סיביות לשנייה, קצב איטי במיוחד מכיוון שמערכת הטלפון לא תוכננה להעברת נתונים.

עם הזמן שודרגו הקווים וכיום ישנן שתי אפשרויות לגלישה מהירה: באמצעות הכבלים ובאמצעות קווי הטלפון המשמשים לדיבור ולתקשורת בעת ובעונה אחת. רוחב הפס גם הוא שודרג ומאפשר גלישה מהירה במיוחד, עד 8 מגה־סיביות לשנייה. עכשיו גם זה כבר עומד להיות היסטוריה.

מחר יתקיים בגני התערוכה בתל אביב כנס בזק אקספו בין השעות 08:00-16:00. בכנס יוצגו הטכנולוגיות של המחר בתחום התקשורת. את הכנס נעביר בשידור חי ומיוחד לאורך כל היום כאן באתר חדשות 2.

לו"ז הכנס

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק