בחייך בוס, תן לי יותר מ-10 דקות בפייסבוק

בבריטניה טוענים כי הרשת החברתית מסכנת את הכלכלה בממלכה, והחליטו לעשות מעשה. בקרוב יוגבלו העובדים ל-10 דקות בלבד של גלישה ברשת החברתית הפופולרית, ואף עלולים למצוא את עצמם בתור ללשכת האבטלה

בריטניה נלחמת בשיגעון הפייסבוק (חדשות 2)

למעסיקים בבריטניה נמאס מאפליקציות, קריצות, שינוי סטאטוס, ובכלל מכל הדבר הזה שנקרא "פייסבוק". בקרוב יוגבל זמן הגלישה של עובדי הממלכה ברשת החברתית ל-10 דקות בלבד, ממש בדומה להפסקת עישון קצובה.

הגזירה החדשה היא תוצאה של מחקר הטוען כי הגלישה המרובה באתר פוגעת בכלכלה הבריטית, ומסביר זאת בכך שהעובדים מנצלים את זמנם לטובת השיגעון העולמי.

"הפייסבוק זו ממש קללה", קובע גיילס רידג'וויי, יועץ בכיר בחברה למתן שירותי ייעוץ משפטי בנושא העסקת עובדים. "המעסיקים מרגישים שהצוותים שלהם לא מצליחים למלא את העבודה עליה הם מקבלים תשלום, כיוון שהם עסוקים מדי באתרים מהסוג הזה", הוא הסביר. "חלק אפילו השוו זאת למעשנים שזקוקים למנת הניקוטין".

סטאטוס: אני מובטל

חברות רבות החלו לאחרונה לתמוך בהגבלת הגלישה, לאחר שנמצא כי העובדים נוהגים לבדוק את העמוד האישי שלהם בפייסבוק לא פחות מ-270 אלף פעם בחודש. "מתחילת השנה מנסים בעלי עסק לנסות ולמצוא פתרון ל'איום המדיה החדש"', מציין רידג'וויי, ומזהיר כי חלק מהעובדים אף עלול למצוא את עצמו בתור ללשכת התעסוקה.

"בעבר אנשים היו מתאספים סביב עגלת התה במשרד לשיחה זריזה", נזכר רידג'וויי. "היום הם יכולים לשוחח עם חברים בקצה השני של העולם משולחן העבודה. אבל בשביל לעשות זאת הם לפעמים משתמטים מהעבודה לשמה נשכרו. המעסיקים יכולים לראות זאת כניצול, ובצדק, להחליט לפטרם".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק