סקר חדש: החדשות עוברות לאינטרנט

60% מהגולשים צורכים תכני וידאו באינטרנט, כך עולה מסקר שנעשה במיוחד עבור אתר חדשות 2. עוד נתון מעניין הוא כי דווקא חובשי הכיפה שבינינו נוהגים לשוטט ברשת ולצפות בסרטוני וידאו. כנס התקשורת "בזק אקספו" שיתקיים ב-14 בספטמבר יעסוק בהרגלי גלישת הצרכן הישראלי, והוא יועבר כאן בחדשות 2 באינטרנט בשידור חי

צופים בווידאו לפחות פעם ביום (חדשות 2)

חייבים להיות מעודכנים: יותר מ-60% מהציבור בישראל נוהג לצפות בתכני חדשות במהלך גלישתו ברשת האינטרנט - כך עולה מסקר מיוחד שערכה חברת "פאנלס" עבור חדשות 2 באינטרנט. הסקר שבדק את הרגלי הגלישה של הצרכן הישראלי גילה כמה דברים מעניינים שעשויים להפתיע גם אתכם.

רוב הנשאלים (34%) נוהגים לצפות לפחות פעם ביום בסרטונים שמופצים ברשת. 22% העידו כי הם צופים בווידאו דרך האינטרנט בין פעמיים לחמש פעמים בשבוע, ו-13% ענו כי הם צופים בתכני וידאו רק פעם בשבוע.

החרדים צופים הרבה בווידאו

עד כאן אין שום דבר מפתיע בממצאי הסקר, אך הנתון הבא עשוי להפתיע רבים מכם: המגזר שנוהג לצפות הכי הרבה בתכני וידאו הוא דווקא המגזר החרדי.

60% מהחרדים שהשתתפו בסקר הודו כי הם צופים לפחות פעם בשבוע. הסיבה המרכזית לנתון המפתיע הזה עשויה להיות פשוטה למדי: בבתים רבים במגזר החרדי אין כלל טלוויזיה, כך שניתן למצוא תכנים טלוויזיונים באמצעות המחשב. לאחרונה, מתפשט גם הנוהג להסריט אירועים הקשורים לעולם החרדי, ולהעלות את התכנים לאתרים יעודיים למגזר זה כגון "נעייס" ו"בחדרי חרדים".

עוד נתון שעולה מהסקר המיוחד הוא כי הגברים שולטים ברשת מבחינת קהל היעד הקבוע. על פי הסקר, רק 29% מהנשים נוהגות לצפות בווידאו לפחות פעם ביום, לעומת 39% מהגברים.

הטלוויזיה עוברת למחשב

אין זה פלא כי מהדורות החדשות הטלוויזיונית עוברות מהקופסא השחורה למסך המחשב. מהסקר מתברר כי תכני חדשות הם המצרך הנפוץ ביותר בקרב הגולשים מבחינת הסרטונים הנצרכים.

61% מהנשאלים אמרו כי הם צורכים כתבות וסרטוני חדשות. אך חלק גדול גם נוהג לצפות בקליפים (42%), ובסדרות טלוויזיה ישראליות (40%). במקום הרביעי נמצאים הסרטונים הביתיים עם 38%. השאר נוהגים לצפות גם בסרטים, סרטוני הדרכה ובסדרות טלוויזיה מחו"ל.

רואים סרטונים בעבודה?

מי לא מכיר את ההרגל לחזור הבייתה ולהתיישב ישירות על המחשב הביתי? ואכן, נתוני הסקר מראים כי משעה 18:00 בערב ועד חצות צפיית הגולשים בתכני וידאו היא הגדולה ביותר. 53% רואים בשעות האלו סרטונים, בעוד רק 2% מבלים בשעות הלילה הקטנות בצפייה בסרטונים.

נתון מעניין אחר הוא שגם במשך שעות היום יש כאלו שזולגים במשרד לתכני הווידאו. 38% העידו כי הם נוהגים לצפות בסרטונים בין השעה 6:00 בבוקר לשעה 18:00 בערב.

הסקר נערך בתשעה בספטמבר 2009, בקרב 505 חברים משתתפים. שאר נתוני הסקר יפורסמו בכנס "בזק אקספו" - כנס התקשורת הגדול שיתקיים ביום שני, 14 בספטמבר, בגני התערוכה תל אביב, ביתן 1, בין השעות 08:00-16:00. א

כאן בחדשות 2 באינטרנט נעביר בשידור חי את הכנס במלואו.