המאבק למען בניזרי עובר לפייסבוק

השר לשעבר מש"ס החל לרצות את עונש המאסר שנגזר עליו רק לפני שבוע, ובני משפחתו ותומכיו הרבים מנהלים מאבק עיקש למען שחרורו. השלב החדש במאבק הוא עצומה ברשת הקוראת להעניק חנינה לבניזרי, עליה חתומים כבר מאות גולשים. בנו של בניזרי לחדשות 2 באינטרנט: "נראה לנשיא שהעם איתנו"

הרשת עם בניזרי. עיבוד תמונה (פייסבוק)

כמעט שבוע לאחר שנכנס אל מאחורי סורג ובריח, ומשפחתו של השר לשעבר שלמה בניזרי מתקשה להתמודד עם המציאות החדשה. "לא קל לעכל את זה", אומר לחדשות 2 באינטרנט בטון שקט נתנאל, בנו של בניזרי. "אבל צריך להמשיך הלאה - אם זה בכלל אפשרי".

לדברי הבן, בשבת האחרונה הורגש במיוחד חסרונו של האב. "קשה לראות את הכיסא שלו ריק. את הכוס והצלחת שלו מיותמים", הוא מתוודה. עכשיו מתעל נתי הבן את כל האנרגיה על מנת לנסות ולפעול למען קיצור עונשו של שלמה. ומהי הדרך הטובה ביותר לגייס כמה שיותר תומכים במטרה, אם לא ברשת האינטרנט? 

עצומה וירטואלית חדשה קוראת לנשיא המדינה, שמעון פרס, לחון את השר לשעבר "שדואג רבות לכלל העם בישראל ויושב כעת במאסר לתקופה ממושכת". נכון לעכשיו חתמו על העצומה כמה מאות גולשים, כאשר היעד המוצהר הוא לא פחות ממיליון תומכים. "אנחנו רוצים להראות לנשיא שהעם איתנו", מסביר נתי.

"חנינה לבניזרי וקבירת השד העדתי השורץ בקרבנו"

במקביל זוכה בניזרי גם לדף משלו ברשת החברתית פייסבוק, כאשר תומכיו של העבריין המורשע מעלים שוב את הטיעון העדתי. "די לממסד האירופאי במדינה", נכתב באתר. "חנינה לשלמה בניזרי מיד וקבירת השד העדתי השורץ בקרבנו יום ביומו".

בבקשה החריגה, שסביר להניח נכתבה טרם שלח דודו טופז יד בנפשו, מוזכר גם הבדרן המנוח. "מר טלוויזיה, דודו טופז המהולל, טרח להזכיר לנו בני עדות המזרח, ובפרט לעדה המרוקאית, את האמרה 'צ'חצ'חים'. אז דודו טופז, תודה לאל, משלם בערוב ימיו את פליטת הפה ומדגים לנו מיהו באמת הצ'חצ'ח הגדול מכולם".