תיאוריית הקונספירציה החלה: "דודו טופז נרצח"

מרילין מונרו, ג'ון פ. קנדי ויצחק רבין כבר לא לבד. ימים ספורים בלבד לאחר מותו של מלך הבידור הישראלי, צצות ברשת האינטרנט תיאוריות המטילות ספק בכך שטופז שלח ידו בנפשו. החבל הקצר, המצלמות שלא הבחינו בכלום והכדורים שהיו צריכים להדליק נורה אדומה. תיקים באפלה, גרסת ישראל 2009

"מי רצח את טופז". הכתובת סמוך לבסיס הקריה (חדשות 2)

קשה להגיד שזה לא היה צפוי. הרי במדינה חובבת קונספירציות כמו ישראל, שבה רס"ן שמועתי כבר הועלה בדרגה מזמן, לא סביר שאירוע דרמטי כמו התאבדותו של "הראשון בבידור" יעבור בשקט.

מי מכם שעבר בשבוע האחרון סמוך לבסיס הקריה בת"א, יכול היה להבחין מיד בשלל כיתובים בולטים על קירות הענק. "אל תאמינו לתקשורת! דודו טופז נרצח", התנוססה הכותרת הנחרצת בשחור על גבי פרסומת. "מי שילם את הכופר?!", הוסיף מרסס הגרפיטי.

אבל תיאוריית הקשר לא עוצרת שם. היא חוצה גבולות ועוברת אל המרחב הווירטואלי. מכתב שרשרת מציף לאחרונה את תיבות הדואר האלקטרוניות ומסביר בפירוט את העובדות המטילות ספק, לכאורה, באפשרות שטופז שלח ידו בנפשו.

"התאבדות מ-80 ס"מ?"

"מה קומקום עושה בתא של אדם דכאוני שניסה להתאבד?" תוהה הכותב החשדן. "מלבד אופציית ההתאבדות בחנק שאותה מימש דודו, ניתן גם להתחשמל באמצעות הקומקום ואף לגרום לכוויות קשות".

גם העובדה שטופז תלה עצמו מברז בגובה 80 ס"מ רק מחזקת את החשדות של הגולשים. "איך זה הגיוני שדודו גם הצליח לקשור את הכבל לברז, לצוואר ועדיין נשאר לו מספיק מקום בכדי להטיל את גופו ארצה?", נכתב במייל.

"כיצד בתא ששמור לאסירים 'מיוחדים' המצלמות לא הקליטו דבר?", ממשיך השולח בנימוקיו. "ואם המצלמות פעלו והיתה השגחה, כיצד יתכן שאף אדם לא שם לב שדודו נעלם ליותר מדי זמן בשירותים?"

לסיום מספק הגולש סימוכין מדעי. "טופז אובחן כבעל אישיות נרקיסיסטית", הוא מציין. "על פי הפסיכיאטריה אותם אנשים הם בעלי סיכון גבוה יותר להתאבדות, כמו גם אלו הנוטלים כדורים נוגדי דיכאון. עוד קבוצת סיכון בעלת אחוזי התאבדות גבוהים ביותר הינם גברים לבנים בגילאי 50 פלוס שאיבדו את מקום עבודתם. מזכיר לכם מישהו?".

אירוע זיכרון לדודו במלאת 30 למותו

סביר להניח שכמו במקרים של יצחק רבין, מרלין מונרו, ג'ון קנדי ורבים אחרים - ימשיכו השמועות על טופז לצבור תאוצה עוד שנים ארוכות. בינתיים, בקרבתו של הבדרן ממשיכים בניסיונות להנציח את מורשתו. 

לאחר בקשות רבות החליטו באמ"י לערוך אירוע מיוחד במלאת 30 ימים למותו של "הראשון בבידור", שם ינסו לזכור ולהזכיר את הרגעים השמחים של הכוכב - לפני שנפל.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

דודו טופז התאבד - סיקור מיוחד:

דודו טופז התאבד: משדר מיוחד

סנגורו: "אסרו עליו לפגוש את ילדיו"

ניתוח כתב היד של טופז: "תשו כוחותיו מהמלחמות הפנימיות שלו"

המחדל של שב"ס: כבל של קומקום בתא

רני רהב: "דודו עשה את המעשה האמיץ ביותר"

הראיון האחרון של הראשון בבידור

מאיה בוסקילה: הוא נתן לי הזדמנות

שלום אסייג ביקר בבית של טופז: "באתי לנחם"

אברי גלעד ושלמה ארצי הגיעו לנחם את משפחת טופז