שני ירחים- מתיחה או תופעה?

מדי שנה רצה ברשת הבטחה כי בלילה של ה-27 באוגוסט נראה בשמיים שני ירחים. מה שהפך להיות "התעלול של מאדים" מופץ כבר 6 שנים כשלמעשה מדובר בסיפור ללא כיסוי

"הלילה שני ירחים בשמיים" - יהיה או לא יהיה? (חדשות 2)

ושלא יעבדו עליכם: כבר 6 שנים מופצת ברחבי הרשת הבטחה כי היום בלילה יאירו את השמיים שני ירחים. תופעה מסוימת אכן מתרחשת הלילה בשמיים - אך לא בדיוק מה שמובטח לכם.

התעלול של מאדים

כמדי חודש אוגוסט החלו להפציץ את תיבות הדואר הודעות לפיהם ב-27 באוגוסט, מאדים ייראה גדול כמו ירח מלא, ולכן למעשה ייראו שני ירחים בשמיים. "כל מי שיסתכל בלילה הזה על השמיים יראה כאילו 2 ירחים", כך מובטח במייל השרשרת, מה שקיבל כבר את הכינוי "התעלול של מאדים".

התופעה שמוסברת במייל מתרחשת בגלל שכוכב מאדים נמצא קרוב מאוד לכדור הארץ, 55.44 מיליון קילומטרים בלבד. "הפעם הבאה שכוכב מאדים יהיה כל כך קרוב לכדור הארץ תקרה רק בשנת 2287!!!", נכתב.

לכל המצפים - זה לא עומד לקרות, או לפחות לא כמו שמבטיחים לכם. באתר 'הידען' מעניקים הסבר מדעי מדוע זו בעצם שטות מוחלטת. בתאריך זה בשנת 2003 אכן היו כדור הארץ ומאדים קרובים, אך כדי לראות אותם הייתם צריכים להסתכל דרך משקפת מיוחדת. בהסבר המדעי "מאדים נראה אז כמו כוכב בהיר בשמים, לא הרבה יותר ממה שקורה כל שנתיים וחודשיים".

אז מי שקיבל את המייל הזה יכול למחוק, לשכוח מכל הסיפור ופשוט לחכות אולי לגשם המטאורים הבא.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק