גלעד שליט גם ב-iPhone: אפליקציה חדשה מעדכנת במצבו

המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון, בשיתוף פעולה עם אפל, פיתחה את האפליקציה "זמן גלעד שליט" המציגה טיימר המפרט את הזמן בו מוחזק שליט בשבי וכן מספקת מידע על אירוע החטיפה

עכשיו באייפון. גלעד שליט (עיבוד מחשב)

רצון כן להנצחה או ניצול ציני? המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון, בשיתוף פעולה עם חברת "אפל" העולמית, פיתחה אפליקציה ב-iPhone הקרויה "זמן גלעד שליט", לדבריהם מתוך תחושת הזדהות עם משפחת שליט. הורדת האפליקציה תהיה זמינה בחינם לכלל משתמשי ה-iPhone ותתאפשר תוך מספר ימים.

האפליקציה מציגה טיימר המפרט את הזמן בו מוחזק גלעד שליט בשבי. בנוסף, בהקשה על מקש "מידע" ניתן לקבל מידע על אירוע החטיפה וההתרחשויות סביב האירוע.

בראש צוות הפיתוח והיוזמה עומד אינג' חגי אלעזר, מהנדס המחלקה להנדסת תוכנה, שהקים צוותי פיתוח של סטודנטים מצטיינים מהמחלקה, העוסקים ימים כלילות בפיתוח אפליקציות שונות במטרה להעלות אותם ל"אפ-סטור" של אפל.

מפגינים למען שליט ונגד ביקורי אסירים 

כחלק מהאירועים לציון יום הולדתו ה-23 (התאריך הלועזי) של שליט שיחול ביום שישי הקרוב, התייצבו הבוקר פעילי "צבא החברים של גלעד" מחוץ לשערי בתי כלא ברחבי הארץ, כדי למנוע ממשפחות האסירים להיפגש עם יקיריהן בתוך כתלי הכלא. בסופו של דבר, בכלא מגידו התקיים ביקור משפחות בזמן ההפגנה.

שלושה פעילים מהמטה למען שחרור שליט נעצרו בעת שהפגינו מחוץ לכלא הדרים. לדברי המשטרה, המפגינים ניסו להפר את תנאי ההפגנה כפי שנקבעו עם המשטרה ולחסום את כביש הגישה לכלא.

במקביל, החלו כבר כלי התקשורת של החמאס לציין את יום הולדתו ה-23 של גלעד, השלישי שלו בשבי הארגון. גולשי הפורומים "בירכו" את החייל, אם כי אותן ברכות אופיינו בציניות כואבת דווקא לחמאס. "שיחיה עד 120, העיקר שיישאר מתחת לאדמה", כתב אחד הגולשים. גולש אחר איחל לגלעד "להגיע לגיל 50 - אך להמשיך ולחגוג את ימי ההולדת עם אנשי ההתנגדות".

גולשים אחרים קראו לאנשי החמאס "להביא לגלעד חיילים נוספים שיחגגו עימו יום הולדת", ואחרים ברכו אותו בברכת "שבכל שנה תמשיך להיות אסיר", על תבנית הברכה המוכרת בשפה הערבית "שבכל שנה תהיה בריא ושלם". אחד הגולשים היה אמיץ מספיק לאחל דווקא ברכה אחרת: "מי יתן ויהיה זה יום ההולדת האחרון של גלעד בשבי, שישוחררו השנה כל האסירים שלנו בעסקה מכובדת".

מו"מ לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

"התקדמות ניכרת בשיחות למען שליט"

"סעדאת הועבר כהכנה לעסקת שליט"

משלחת חמאס הגיעה במפתיע לקהיר - "ללא קשר למו"מ עם פת"ח"

חמאס: מאיפה מובארק יודע אם שליט בחיים או לא?