אפליקציה באייפון: מיפוי המקומות בהם מתפשטת שפעת החזירים

אחרי שלמדנו שהמכשיר למעשה יכול לעשות הכל כדי לשפר את איכות החיים שלנו, כעת ייתכן והוא יציל אותנו: אפליקציה חדשה תספר לבעלי המכשיר האם בסביבה בה הוא נמצא מסתובבים גם חולים בשפעת, או כאלה שאובחנו כנשאי הנגיף H1N1. "מדובר באיום ממשי על כולנו", אומר הוגה הרעיון של האפליקציה

אפליקציית "שפעת החזירים". עכשיו המכשיר גם יציל חיים (מתוך: פורום אפליקציות ברשת)

זהירות, מגיפה: על יכולותיו הרבות של האייפון כבר דיברו רבות, וכך גם על שלל האפליקציות והשימושים שניתן לעשות בו בהווה וניתן יהיה לעשות בו בעתיד - על מנת לשפר את איכות החיים שלנו. אפליקציה אחת כבר הופצה על בסיס 57911 היכולת לבדוק אם בסביבתכם קיימת עברייני מין, וכעת המכשיר מתאים את עצמו גם למציאות הקשה: שפעת החזירים.

על רקע התפשטות המחלה והחשש העולמי מפני הידבקות, עלתה לאחרונה אפליקציה מקורית למדי, שמבוססת על GPS, ובאמצעותה, על בסיס נתונים המוזנים אליה מארגון הבריאות העולמי, יוכל בעל המכשיר לקבל התראה האם בסביבה בה הוא נמצא מסתובבים גם חולים בשפעת, או כאלה שאובחנו כנשאי הנגיף H1N1.

חברת "אינטואפס" השיקה אפליקציה מרשימה, בה ניתן לראות עד כמה חמורה תפוצת המחלה באזור בו אתה נמצא ברגע הזמן הנוכחי, מפות מפורטות המציינות את מספר שאושרו כי מדובר בשפעת החזירים, וכן מקרים בהם עלה חשד בלבד. "האפליקציה עשויה לסייע לנו לדעת להיכן מומלץ לנו להגיע או לא", אומר הוגה הרעיון של האפליקציה, בארי שוורץ. "מדובר באיום ממשי על כולנו".

בארץ: שוב נדחתה ההשקה

האייפון. שוב דחייה בהשקה בישראל (חדשות 2)
אצלנו, כך נראה, עוד ייקח זמן עד שנוכל ליהנות מהאפליקציה הזו וממכשיר האייפון בכלל. העיתון "דה-מרקר" דיווח אתמול כי השקתו בישראל נדחתה פעם נוספת - ותיערך כנראה רק לאחר החגים. על פי הדיווח, שיווק האייפון בישראל אמור היה להתחיל באמצע אוגוסט, ואולם לאחר דחייתו לספטמבר - הוחלט לדחות את השקתו פעם נוספת לחודש אוקטובר.

העיתון דיווח כי למרות שחברות הסלולר בישראל פתחו כבר בהליכי השיווק והפרסום של המכשיר, הושעו התהליכים משום שאין בהם טעם כל עוד ההשקה אינה נראית באופק. חברות הסלולר - "אורנג'", "פלאפון" ו"סלקום" סירבו להתייחס לידיעה שפורסמה בעיתון.

האייפון בדרך לישראל - סיקור מיוחד

כך נראה האייפון החדש של אפל

סוף סוף: אייפון בעברית

האייפון עושה עלייה בקרוב

גם סלקום תשווק את האייפון