מי מחבל בטוויטר?

מיליוני גולשים בעולם שרגילים לעדכן בכל רגע נתון את הטוויטר שלהם נותרו חסרי אונים לאחר שהאתר קרס בשעות הצהריים. פורצי מחשבים יצרו עומס על האתר שגרמו לקריסת השרתים. כעת מקווים בהנהלת האתר לתקן את התקלה במהירות, כדי לשוב ולהתעדכן בשאלה החשובה ביותר שסביבה נע האתר: "מה אתה עושה עכשיו?"

טוויטר - אפשר בלעדיו? (חדשות 2)

הסוף לציוצים? אתר המיקרו בלוגים הפופולארי "טוויטר" קרס בצהריים כתוצאה מפעילות של פורצי מחשבים. מנהלי האתר מודעים לתקלה והם פועלים לתקן אותה במהירות.

גולשים שניסו לשלוח הודעות בשעות הצהריים דיווחו שהאתר כלל לא עלה החל מהשעה 16:00. מאוחר יותר לקראת שעות הערב, האתר החל לעלות לסירוגין, אך לא ניתן היה להיכנס לחשבונות הטוויטר.

ביז סטון, ממיסדיי האתר, ציין שהרשת החברתית נפלה קורבן לפעילות זדונית של פורצי מחשבים, שנועדה לעצור את פעילותה. לדבריו, אנשי מחשבים (האקרים) הציפו את האתר בהודעות רבות שיצרו עומס רב על השרתים.

"אנחנו פועלים כדי לתקן את התקלה ולמנוע ממנה לקרות בעתיד ומאוחר יותר נפתח בחקירה", נכתב בהודעה שפרסמה החברה באתר חלופי.

כ-18 מיליון משתמשים ברחבי העולם

החברה החלה לפעול ב-21 במרץ 2006 עם הודעת הטוויטר הראשונה ששלח סטון. מאז, 3 שנים אחרי, קיימות הערכות לפיהן כ-18 מיליון אנשים בעולם מחזיקים בחשבון טוויטר ומעדכנים הודעות שאורכן עד 140 תווים. חלק מה"משתמשים הכבדים" מעדכנים את האתר עשרות פעמים ביום.

אחד הגולשים שהצליח להיכנס לאתר בין קריסה לקריסה כתב: "מסתבר שאת הטוויטר אפשר להפיל  -אבל את הפיל אי אפשר לטווטר".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק