שינויים בהרגלי הגלישה? בקרוב נשלם על החדשות ברשת

איל התקשורת רופרט מרדוק, שכבר הצליח להדהים את עולם המדיה העולמי עם ה"סאן" וה"ניוז אוף דה וורלד", הודיע כי הוא מתכנן מהפכה של ממש בגלישה לאתרי האינטרנט שבבעלותו. החל מהשנה הבאה, הוא יתחיל לגבות תשלום בעבור כל כניסה לאתר, והוא כבר מבטיח: "כל התקשורת העולמית תלך אחרינו"

רופרט מרדוק. שינויים בהרגלי הגלישה? (רויטרס)

גלישה בתשלום: מעבר מאתר אינטרנט אחד למשנהו ללא שום בעיה, דבר שנראה לכולנו טריוויאלי ופשוט לחלוטין, עלול בקרוב להיראות קצת אחרת. רופרט מרדוק, הבעלים של עיתונים כמו ה"ניוז אוף דה-וורלד" וה"סאן", הודיע כי בכוונתו לגבות תשלום בעבור כניסה לאתרי האינטרנט שבבעלותו - כך מדווח היום העיתון "פייננשל טיימס".

על פי הדיווח, כבר בחודש מאי 2010 מתכוון מרדוק להתחיל לגבות תשלום בגין כניסה לאחד מאתריו המובילים ברשת - אולם בשלב זה עדיין לא פורסם איזה. "האתרים שלו מצליחים הרבה מעבר למה שציפה", אומרים מקורביו. זו ככל הנראה הסיבה לרצונו להפוך את העסק למרוויח יותר.

בסביבתו של מרדוק אומרים שהחלטתו נפלה לאחר מחשבה עמוקה ומחקרים שביצעו אנשיו. "רשתות תקשורת הפסידו השנה כסף רב, ומרדוק אינו מעוניין להמשיך ולהתבסס רק על פרסום - לפחות לא על פי הפלטפורמה הקיימת", דווח.

"אנו מתכוונים בסופו של דבר לגבות תשלום על כל אתרי החדשות שלנו", צוטט מרדוק בעיתון. "אם הניסוי הזה יצליח, כל התקשורת העולמית תלך אחרינו", הבטיח. "המדיניות שלי היא לנצח".