ההומואים משיבים מלחמה בפייסבוק

פחות משבוע עבר מאז הטבח, ויש מי שהחליט לא רק לעשות צחוק מהרצח הנורא - אלא לתמוך בו. 2 קבוצות בנות מאות חברים בפייסבוק חרטו על דגלן שנאת הומואים. בדף הפתיחה נכתב "אם גם לך בא להרוג כל הומו, אם גם לך לא אכפת ממה שקרה בשבת, הצטרף אלינו". שעות לאחר הפרסום - קבוצה אחרת השתלטה על הדף, "אני אוהב הומואים"

כך נראית הקבוצה לאחר ההשתלטות (facebook)

"אני עשיתי את הפיגוע בתל אביב". את המשפט המטריד והלא משעשע הזה כתב גולש באתר פייסבוק, בקבוצה חדשה שנפתחה כנראה לאחר הטבח במרכז הגאווה בתל אביב. שם הקבוצה לא מותיר מקום לספק: "גם אני שונא הומואים".

וכך נכתב בדף הפתיחה של הקבוצה: "אם גם לך בא להרוג כל הומו שאתה שומע עליו, אם גם לך לא אכפת ממה שקרה במוצאי שבת, אם גם אתה חושב שהומואים לא צריכים להתגאות בסטייה המינית שלכם, אם גם לך נמאס לראות אותם עושים מצעדים בירושלים, תצטרף לקבוצה הזו ואולי נצליח להשתיק את ההומואים במדינה הזאת".

לקבוצה הזו הצטרפו 167 חברים עד כה, ולקבוצה אחרת, בעלת מטרות דומות - 133 חברים. את עמוד הקבוצה מעטרת תמונה של דגל הגאווה הצבעוני, ועליו איקס גדול ושחור.

לצפייה בעמוד הקבוצה נגד ההומואים

שעות לאחר הפרסום: קבוצה אחרת השתלטה על הדף

גולש עירני שהבחין בקבוצה השנויה במחלוקת, בלשון המעטה, החליט לעשות היום מעשה. בעזרת המחשב האישי שלו הוא תיעד את הפנייה למנהלי אתר פייסבוק, בדרישה למחוק את הקבוצה לאלתר.

"שלום, מדובר בקבוצה הדוגלת בשנאה של אנשים בשל היותם הומואים", כתב אותו גולש בפנייתו. "כמו כן, יש בה עידוד לאלימות כלפי הומואים". את תיעוד הפנייה הוא העלה לאתר יו-טיוב ושם גם קרא לאחרים לעשות כמוהו.

לאחר פנייתו, גולשים אחרים לא נתנו למנהלי האתר לפעול - ועשו מעשה בעצמם. מנהל קבוצת "אני אוהב הומואים" בפייסבוק השתלט על הדף של הקבוצה ההומופובית וניכס אותו לקבוצתו שלו.

"כמה ערסים פתחו קבוצה בשם 'אני שונא הומואים' שכללה הסתה לרצח", כתב הגולש. "הגיע לכם שפרצתי לכאן. הקהילה לא עשתה שום דבר, אני בעצמי לא הומוסקסואל, פשוט עיצבן אותי מה שקרה והחלטתי לעשות מעשה", הוסיף ואמר שעשה זאת לאחר שראה את הפרסום בחדשות 2 באינטרנט.

יוזם הקבוצה: "הבנתי שעשיתי משהו מגעיל"

נתי שלג, ממקימי הקבוצה המקורית בפייסבוק אמר לנו הערב כי "הבנתי שעשיתי משהו מגעיל". כאשר נשאל אם עדיין שונא הומוסקסואלים ענה ש"כבר לא" והוסיף: "אנשים טועים רק אחרי שמראים להם צד שונה".

שלג אינו יודע לאיזה בן אדם לייחס את השינוי הקיצוני שלטענתו עבר בימים האחרונים, אך טוען כי הטוקבקים שקיבל בקבוצה גרמו לו להבין שגם הומוסקסואלים הם בני אדם: "הם עושים הכל כמונו", הסביר, "רק הנטייה המינית שלהם שונה".

כאשר נשאל אם לכך שאנשים פנו למשטרה יש קשר לשינוי שחל בו ענה ש"גם" והוסיף: "די נבהלתי כי הבנתי שזה כבר לא מצחיק וסתם טמטום. עוד הוסיף כי הבין שמה שעשה הוא "רציני", רק לאחר שראה את הפרסום בחדשות 2 באינטרנט.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

ירי בלב ת"א - סיקור מיוחד:

המשטרה לקהילה: סייעו לנו בחקירה

האם הרוצח תועד נמלט?

עדי ראייה: זה נראה כמו טבח 

זעם בקהילה ההומו-לסבית: טבח של שנאה

הווידאופדיה: מצעד הגאווה