מחאה ברשתות החברתיות נגד הירי בת"א

הדיווחים על "ירי בלב תל אביב" התחלפו עד מהרה ל"פיגוע נגד הקהילה הגאה" והרשתות החברתיות החלו לסעור. גולשים רבים שינו את תמונת הפרופיל לדגל הצבעוני המייצג את הקהילה ההומו לסבית והרשת התמלאה במידע, תחושות וגם מחאה. גם הגולשים החרדים דיווחו על האירוע, אולם נזהרו שלא לפרט שמדובר במקלט להומואים ולסביות

מצעד הגאווה הפך למחאה ברשת. ארכיון (חדשות 2)

תקרית הירי במרכז ההומו-לסבי בתל אביב אמש, בה נהרגו שני צעירים ונפצעו 11, התגלתה מהר מאוד כאירוע שבוצע נגד הקהילה הגאה בארץ. ההערכות כי אדם חרדי ביצע את הירי, גרמה להתלהטות הרוחות ברחובות. אך גם ברשת החלה מחאה שקטה שהתפשטה במהרה ברשתות החברתיות.

גולשים רבים מיהרו לשנות את תמונת הפרופיל שלהם ולהחליפה בדגל הגאווה. אחרים הוסיפו את הסרטון הצבעוני לצד תמונתם כאות מחאה על התקרית הקשה.

גם ברשת החברתית טוויטר הופיעו תמונות הדגל הצבעוני לצד הודעות הגולשים. עדכוני המידע בשעות הראשונות לאירוע העלו את הנושא לרשימת הנושאים המדוברים, כאשר לצד הדיווחים נוסף הביטוי Tel Aviv. המגיש אסי עזר, שמשתייך בעצמו לקהילה הגאה, עדכן את חשבון הטוויטר שלו בהודעה על התקרית. מאוחר יותר כתב: "חזרתי מהתכנסות האבל בגן מאיר. לילה עצוב".

פורומים של הקהילה הגאה התמלאו במהלך הלילה בהודעות של גולשים שהיו במקום האירוע, או מכירים אנשים שנפצעו בתקרית. ההודעות כללו בעיקר דברי הספד לנרצחים וזעם על עצם המעשה.

דיווחים זהירים באתרים החרדים

באתר החרדי "כיכר השבת" דיווחו על האירוע תוך נקיטת אמצעי זהירות לגבי פירוט המקום שבו הוא התרחש. על מנת לא להזכיר את העובדה שמדובר במקלט לקהילה ההומו-לסבית, השתמשו במונח "מקום בילוי של צעירים". בנוסף ציינו באתר כי המשטרה בודקת מספר כיוונים וכי לא בטוח שמדובר ב"פשע שנאה".

גולשים שקראו את הכתבה ניסו לבאר את המידע בטוקבקים. "מדובר במועדון של הקהילה ...... שכל חטאם הוא ...... הם לא בחרו להיות כאלו, הם נולדו כך", כתב אחד הגולשים (הנקודות הן החלפה של עורכי האתר). "בן דודי היקר הוא ..... אז מה ? מה זה מפריע לכם ?? בתורה כתוב "ואהבת לרעך כמוך" אבל כשמדובר 'בקהילה זו' אתם מטיפים לשנאה ולאלימות נגדם ול"ושנאת את רעך השונה ממך", תתביישו לכם", לשון התגובה.

גולש שמציג עצמו כחרדי גינה את הירי בפורום אברכים וקרא לציבור החרדי לגלות סלחנות כלפי הקהילה ההומו-לסבית. "נכון שהם תועים ולא הולכים בדרכי ה' ואע"פ כן צריך לחלץ חושים ולהתפלל עבורם!", כתב בפורום. "אנחנו לא יודעים דרכי ה' ואין דבר העומד בפני התשובה ולא כפי הכסילים שיש כאן שהחליטו לשמוח ולרקוד על דם הנרצחים וקבעו שהם רשעים גמורים וה' לא יספיק בידם לעשות תשובה!".

יחד עם זאת סיים הגולש את הודעתו בתקווה לריפוי הנפגעים באירוע, הן פיזית והן נפשית וכתב "יהי רצון שה' ירפא את הפצועים באירוע הנורא הזה ויחזירם לאיתנם וירפא את נפשם ויפקח עיניהם התועות ויחזירם בתשובה".

ירי בלב ת"א - סיקור מיוחד

ירי בת"א: שני הרוגים ו-10 פצועים

עדי ראייה: הרבה פצועים על הרצפה

זעם בקהילה ההומו-לסבית: טבח של שנאה

הווידאופדיה: מצעד הגאווה

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק